Reading Time: 2 minutes

בית הדין הרבני דורש: כשצריך – נא להתבייש!

Reading Time: 2 minutes

מאת: קלרטה טרגר

זנות היא אמנם לא מקצוע שיש עליו קונצנזוס שהוא יהודי כמו בנקאות והלוואה בריבית, אבל כן, יש גם נשים יהודיות העוסקות בזנות, ממש כאן בישראל. מסתבר שהקונספט הזה הפתיע את בית הדין הרבני בחיפה שיזם הליך בירור יהדות של אשה בגלל שהודתה שהיא עוסקת בזנות. לפי פסיקתו, בית הדין "נחרד והופתע מהדברים המזעזעים שנאמרו בסרטון על ידי האישה", כשהכוונה לסרט שהתפרסם בתקשורת בו האשה מודה שהיא עוסקת בזנות. עוד נכתב בפסיקה כי "כשהסירה האישה מעל פניה את מסווה הבושה הטבעית שיש לכל בר ישראל עלה חשד כבד לבית הדין שאכן לא מדובר בבת ישראל". אמנם תוצאות בירור היהדות חשפו זיוף מסמכים שבוצע על ידי האשה ובנות משפחתה, אך התוצאות אינן מצדיקות בדיעבד את העיוות שהוביל אליהן (את החלקים מפסק הדין שפורסמו לציבור ניתן לקרוא כאן).

אז ממה בדיוק נחרד בית הדין? האם זה מהאפשרות שבקרב בנות ישראל הזכות יש העוסקות בזנות? או שאולי זה מהעובדה שהן לא מתביישות בכך? שתי האפשרויות חמורות ומשקפות את הצביעות המערכתית והחברתית העמוקה בכל הנוגע לתעשיית המין בישראל.

אפשר היה אולי לחשוב שבית הדין הזדעזע מהאפשרות הראשונה – שבקרב בנות ישראל הצחות יש כאלה שעוסקות בזנות. אבל נראה שלא זה המצב. קריאת נוסח פסק הדין שהתפרסם מלמדת שהבעיה היא לא בעיסוק בזנות אלא, בהעדר הבושה. ומסתבר שלא להתבייש במה שראוי להתבייש בו זה לא יהודי. בית הדין לא מעוניין חלילה למגר את תופעת הזנות, אחרת מה יעשו כל הזנאים והסרסורים היהודים שמניעים את התעשייה ומרוויחים ממנה? איך תעשיית המין באומן תתמודד עם עלייה בכמות היהודים והישראלים שטסים מדי שנה לקבר הרבי. בית הדין הרבני, בסך הכל מבקש – להתבייש.

בזמן שבית הדין הרבני רואה בעיסוק בזנות עילה לבירור יהדות של נשים, מדינת ישראל (נו, המדינה הזו של היהודים) מתירה זנות בחוק (למרבה השמחה, מסתמן שלא לעוד זמן רב). אולי יואיל בין הדין לעשות משהו בעניין הזה, במקום להיטפל לנשים בהליך גירושין. בזמן שיהודיות בזנות צריכות להתבייש, אני יכולה לחשוב על כמה זנאים יהודים שמסתובבים בקרבנו בלי טיפת בושה ולעיתים אף בגאווה, שמדברים על צריכת זנות בריש גלי ואולי כדאי לבדוק גם להם בציציות.

כל שנותר לי לקוות הוא שלא יחליט מחר בית הדין שקוסמטיקאיות ורואי חשבון צריכים להתבייש, כי זה די הרבה אנשים להתחיל לברר את היהדות שלהם.

צילום תמונה ראשית: קלרטה טרגר

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. Avatar
    jacobke

    מי שמשווה קוסמטיקאיות ורואות חשבון לזונות, אינו רציני וכך גם יש להתייחס לדבריו

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

הומלסית פוליטית: הפוליטיקאיות שפסיפס הזהויות הישראלי צריך

Reading Time: 3 minutes מאימאן ח'טיב יאסין שהושבעה לכנסת בחיג'אב, דרך אורלי נוי שמזוהה עם השמאל הרדיקלי, ועד מירב כהן שהפכה השבוע לאם ולשרה בממשלה: דווקא הזהויות המורכבות של נשים בפוליטיקה הופכות אותן לנבחרות אמיתיות של הציבור הישראלי.

דרושה! מהפיכה בחשיבה הכלכלית שלנו

Reading Time: 3 minutes הכלכלה הישראלית ה"חזקה" התגלתה בחודשיים האחרונים כרעועה ומחלישה את מערכות החינוך, הבריאות והרווחה. והנפגעות? אנחנו. יש בעולם מודל כלכלי חלופי, ויסמין גרא קוראת לנו לצאת לרחובות ולדרוש אותו, גם בישראל

"יס" היקרים: הילרי קלינטון היא הרבה יותר מ"אשתו של"

Reading Time: 3 minutes הסדרה "הילרי" מתארת אישה פורצת דרך בלימודים, בעבודה, בהתנדבות, בחקיקה ובתפקידי שלטון. למרות זאת, לפי הקידום של "יס" הסיפור שלה מתחיל כשבעלה נבחר לנשיאות. דפנה פייזר מסבירה מדוע חשוב לשנות את הכותרת

פוליטיקלי מצלמות: אדוה קפלן דרור

Reading Time: 3 minutes אדוה קפלן דרור, מנחת קבוצות הורים ומגשרת מצלמת את המאבק הסביבתי של הקהילה הפרטית שלה ועוד. בלוג הצילום של פוליטיקלי קוראת, פוסט שני בסדרה