Reading Time: 2 minutes

ענת מושקובסקי- Happy as a Dog

Reading Time: 2 minutes

השם ענת מושקובסקי כנראה לא אומר לכם הרבה יותר מדיי,חדי העין והפייסבוק שביניכם אולי זוכרים את הפרסום להופעה האחרונה מלפני שלושה שבועות. אבל חיפוש מהיר בגוגל יזכיר לכם שענת פועלת לא מעט שנים עם שירה ז כרמל ויפעת זיו כחלק משלישיית הסוויינג האחיות לוז.

לפני מספר חודשים החליטה ענת לפתוח בנוסף קריירת סולו צדדית, ולהקליט אי.פי קצרצר שניצח עליו בהפקה שוזין ( geshem, 3421), שלא מזכיר אפילו במעט את האחיות לוז. אם חשבתם שנשמע עוד אלבום סווינג בניחוח אביבי כמו שהיינו רגילים לקבל מעבודתה עם האחיות, חשבו שנית. ענת מוצאת את המקום הבטוח שלה במעמקי הביטים האלקטרוניים הנקיים והחורפים עם טקסטים שהגיעו מהמיטה הרכה הישר אל שולחן הכתיבה.

 

 

האי.פי החדש של ענת שיצא בשקט ובלי הילולי יח"צ מרשימים בחודש האחרון, בנוי מארבעה שירים באנגלית שכתבה, ושיר נוסף של רחל המשוררת שממוקם לקראת הסוף. האלבום כולו מורכב מבסך הכל חמישה שירים קטנטנים, שכל אחד מהם נושק לשלוש דקות ויחד יוצרים קצת פחות מרבע שעה. הם ועדיין מלאים כעולם ומלואו. רק משמיעה ראשונה אפשר להבחין בחוסר האחידות שבונה את הפאזל המוזיקלי האהוב עלי, כזה שמורכב ומשתנה כל שיר מחדש, וכמובן שכל המלאכה הזו נעשית מבלי לשעמם לרגע.

שני השירים שפותחים את האלבום,Too Far ו Crwaling, קצת מזכירים אחד את השני, כחלק מהטרנד הלא כל כך חדש, של טקסטים חשופים ומדממים מהמציאות, ענת פותחת בפנינו את עולמה הפנימי מבלי להסס לרגע, ונותנת לנו לנבור בו ולחקור לעומק באמצעות טקסטים חדים אפופים מסתוריות שדורשים תשומת לב. כמו שאומרת בעצמה בשיר הראשון,ההפרדה בין הנשמה לגוף חיה קיימת ובועטת, מורגשת בכל רגע בשירים. האלבום נפתח בירידה תלולה אל מעמקי תהום הנפש, עד שהתקווה מבצבצת בשיר השני וסוגרת מעגל.

בעיני הקול של ענת הוא הנוכח ביותר, היא מצליחה לשלוט בקול שלה לכל אורך האלבום, ובכל שיר מציגה גוון שונה שלו. אחרי שמיעה ראשונה זו לא הפתעה שמגיעה כחלק מהאחיות לוז המוכרות בזכות הקול הדומיננטי והמיוחד שלהן. וזה לא פחות מתענוג לאוזן לשמוע אותו מתחילתו עד סופו.

https://anatmoshkovski.bandcamp.com/releases- האלבום המלא בבאנדקאמפ
צילום תמונה ראשית- Adi Feher 

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

זמן לעצמי

Reading Time: 3 minutes על האתגר הגדול ביותר שעומד לפתחה של אישה יוצרת: זמן חופשי, לא מוגבל, לעצמה.

מאמא שאכטה

Reading Time: 11 minutes הטאבו החברתי שריחף מעל מריחואנה כמעט והתפוגג לחלוטין, למדנו לאהוב את ה"וויד", את ה"שאכטה", את הירוק. אך למרות הלגליזציה אליה ישראל צועדת לבטח, נותר עוד טאבו אחד: עישון מריחואנה בעת היריון ובעת הנקה. שש אימהות אמיצות שוברות את קשר השתיקה.

סגירת תפריט

A feminist world, needs feminist news
Support the readeress and join the revolution

עולם פמיניסטי זקוק לתקשורת פמיניסטית
תמכו בפוליטיקלי קוראת והצטרפו למהפכה