עושות תקשורת פמיניסטית – ביחד

פוליטיקלי קוראת היא גוף התקשורת הפמיניסטי העצמאי היחיד בישראל, ככזה, הפך העיתון שלנו לבית הבלעדי של קולות שבמשך שנים הושתקו, הודרו וצומצמו ולזירה שמקדמת סדר יום חדש שמבוסס עליהם. על מנת להמשיך ולפעול, להמשיך ולשנות את השיח התקשורתי בישראל – אנחנו זקוקות לכן.

מאז שנת 2012, מובילה "פוליטיקלי קוראת" מהפכה בתקשורת הישראלית. הנוכחות המתמדת שלנו בזירה התקשורתית מציפה סיפורים של נשים, מקדמת כותבות ועיתונאיות שעדיין מהוות פחות משלושים אחוז מהקולות בתקשורת המיינסטרים, מבקרת את יתר כלי התקשורת בארץ כאשר הם מקדמים תפיסות סטריאוטיפיות ומבהירה את החשיבות של סיפורים העוסקים בנשים ונכתבים מתוך נקודות המבט שלהן.

הצמיחה הגדולה שלנו במדיה החברתית, לצד הסיקורים המעמיקים באתר שלנו הובילו לשינוי משמעותי בסדר היום התקשורתי שמשתקף היום גם בכלי התקשורת הממסדיים. הודות לקוראות, לכותבות ולעורכות המסורות שלנו, הראינו שלסיפורים אודות נשים יש קהל ושכתבות שמקדמות את תרבות האונס, האשמת קורבן או זלזול בנשים אינן לגיטימיות. הזרם המרכזי בתקשורת הולך בעקבותינו, אך השינוי שאנו מתחילות לראות לא מגיע מתוך מחויבות לערכים שנמצאים בלב העשייה שלנו ועל כן, אין שום הבטחה שימשיך להתרחש בלי הביקורת המתמדת שלנו. ההישגים הרבים שהשגנו לא ימשיכו להתקיים בלי "פוליטיקלי קוראת". 

כמו תמיד, גם הפעם, אנחנו צריכות אתכן בשביל זה. 

השאיפה שלנו מאז ומתמיד הייתה להיות עיתון עצמאי, כזה שלא מחויב לתורמים או מפרסמים בעלי אינטרס, אלא לקהילה עצמה: לאלו שלוקחות חלק במאבקים הפמיניסטיים, למי שכותבות על הנושא או רק מתחילות להתעניין בו, לאלו החיות אותו ומבינות את הסוגיות המורכבות שהתפיסה הפמיניסטית מתמודדת איתן ולכל אישה באשר היא. 

כדי שנמשיך להיות מחויבות לכן בראש ובראשונה אנו מבקשות היום את התמיכה המתמשכת שלכן. תמיכה חודשית של 15 שקלים (או יותר אם ידכן משגת) תעזור לנו להמשיך ולגדול, להמשיך להביא לכן עוד חדשות פמיניסטיות ולעמוד מול אלו שהיו מעדיפים שנשתוק. 

התכנים שלנו יישארו פתוחים לכולן, תמיד, כי אנחנו מאמינות שגישה לחדשות היא זכות שאינה קשורה ליכולת כלכלית. אולם, אם אתן מאמינות בארגון המדהים הזה שיצרנו יחד ויכולות להרשות לעצמכן, תמיכה כלכלית בנו היא הדרך היחידה בה נוכל להמשיך לצמוח, להשתפר ולעבוד בשבילכן.

מקוות שתבחרו להמשיך לשנות אתנו את העולם, 

מערכת פוליטיקלי קוראת