Reading Time: < 1 minute

נעמה מנור: החברה הכי טובה

Reading Time: < 1 minute

לעמוד הראשי של הפרויקט 

כשבתי עלתה לכיתה ג' קניתי לה לבקשתה תיק חדש לבית הספר, "כמו של תמר". לא עבר חודש ימים, והיא חזרה הביתה עם תיק שרצועותיו גזורות. מה קרה? שאלתי. "מישהו גזר לי את הרצועות בהפסקה, אני לא יודעת מי". נחרדתי, התקשרתי למחנכת, דיברתי עם המנהלת, הן בתורן ניסו לברר מה קרה, אך הסיפור הסתיים בלא כלום, מלבד זה שקניתי לבתי תיק חדש, שונה מהקודם.

חודשיים אחר כך היא באה אלי בדמעות. "דיברתי עם סבתא, סיפרתי לה משהו… והיא אמרה שאני צריכה לספר לך". תוך התייפחות סיפרה איך היא עצמה החליטה לגזור את הרצועות ולהמציא סיפור, כי פתאום התיק לא מצא חן בעיניה. ואיך לא שיערה שאתקשר למורה והיא תאלץ לשקר גם לה, ולמנהלת, ובכלל.

שמעתי את הווידוי המפורט בהשתאות. השתאות לא על מה שעשתה חודשיים קודם, אלא על האומץ שגייסה כדי לספר לי, שהרי לעולם לא הייתי מגלה לבד. אמרתי לה שאני מאוד מעריכה את אומץ ליבה והיושר שלה, שמאוד מרשים אותי שיש לה מצפון מפותח שלא נתן לה מנוח עד שהחליטה להתוודות. התחבקנו ממושכות, ויותר לא דיברנו על זה.

עברו מאז 10 שנים. אתמול היא נזכרה בסיפור הזה. היא אמרה לי: "אמא, מאז המקרה עם התיק אני לא מסוגלת לשקר לך. ואף פעם לא שיקרתי לך יותר, אפילו על דברים פעוטים כמו אם צחצחתי שיניים או לא".

היא בת 19. היא החברה הכי טובה שלי. ואני שלה.

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

לפוסט הזה יש תגובה אחת

 1. Avatar
  ויני קוט

  סיפור מרגש ומקסים. התגובה שלך נהדרת והוכיחה את עצמה.
  מפריע לי רק שהורים קוראים לילדים שלהם "החבר הכי טוב".
  היא הבת שלך, אין בינכם יחסים שיוויוניים. היא צריכה אותך בתור אימא ותצטרך אותך בעמדה הלא שיוויונית הזו גם כשתהיה אימא בעצמה.
  זה פשוט לא הוגן שאת לוקחת את זה ממנה בשם "החברות".
  לא הוגן

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

סוכנות הדוגמנות שאחרי מחלת הסרטן

Reading Time: 3 minutes מחלת הסרטן השאירה את נ' עם גוף חדש. כשהמליצו לה לדגמן היא תהתה אם תוכל לייצג אידיאל יופי שחולות אחרות יתחזקו ממנו. אבל מה שקרה לה כשהגיעה לסוכנות עם הצלקות על עורה, היה אחר משציפתה

איך קומדיות רומנטיות מסכנות חיים של נשים?

Reading Time: 4 minutes קומדיות רומנטיות מציגות התנהגויות כמו מעקב, בידוד, השפלה והטרדה מינית, כחלק מפעולה רומנטית שמובילה לאהבת אמת. מחקרים מראים שהסצנות על המסך משפיעות על התנהגות בפועל, ומובילות לבסוף להטרדות, איומים ואלימות שנשים חוות מדי יום

כולנו מיכל סלה: כשהטראומה שלך היא בעצם גם שלנו

Reading Time: 3 minutes רצח הנשים בישראל מוציא אותנו לרחובות. לא רק כדי לזעוק בשם המתות, אלא כדי לשמור על עצמנו: כולנו נמצאות בקבוצת סיכון להיפגע מאלימות. רקפת גינסברג כותבת על הטראומה הקולקטיבית, שעוברת מדור לדור של נשים בישראל

הומלסית פוליטית: הילה שי וזאן היא לא הבעיה של נשים בפוליטיקה

Reading Time: 4 minutes כשאנחנו מפיצות שנאה כלפי פוליטיקאיות מכל קצוות הקשת הפוליטית אנחנו פוגעות בכוח האלקטורלי שלנו. אבל יותר מזה: הדרך היחידה לנצח את הפטריארכיה בפוליטיקה היא באמצעות סולידריות של בוחרות ונבחרות. כיצד להגיע לשם ומה בולם אותנו?