תמר אייזנמן

לרגל יום הולדתה של תמר אייזנמן (2.7):

היום בשנת 1980 נולדה המוזיקאית, הזמרת והיוצרת תמר אייזנמן. תמר נולדה בירושלים וגדלה במבשרת ציון. בילדותה גם התגוררה מספר שנים בסן פרנסיסקו עם משפחה. בגיל 12 החלה לנגן בגיטרה, והופיעה עם הרכבים שונים. בשנת 2003 הוציאה את ה- EP הראשון שלה, הכולל 5 שירים באנגלית. בשנת 2009 הוציאה את אלבומה "Gymnasium", הכולל בתוכו את הלהיטים "Sun" ו- "Hit Me". ב-2011 הוציאה אלבום נוסף באנגלית, "Time for creation". באלבומה האחרון, "לימבו" (2015), היא יצאה מ"אזור הנוחות" שלה, ושרה לראשונה גם בעברית.

במשך השנים אייזנמן שיתפה פעולה עם אמנים/ות שונים: דני סנדרסון (עמו הופיעה כגיטריסטית וזמרת ליווי במשך הרבה שנים), אסף אבידן, הדרה לוין הרדי, ועוד. היא מופיעה הרבה בחו"ל, בין היתר הופיעה גם בפסטיבל "סאפפו" לקהילה הלסבית באי לסבוס שביוון, ביחד עם רונה קינן ויעל דקלבאום.

בנוסף לאלבומיה האישיים, היא גם הלחינה פסי קול לסרטים ולסדרות; לאחרונה שודרה בערוץ 1 הסדרה "הרמטכ"לים", שאייזנמן היתה אחראית לפסקול שלה, ובה היא הלחינה ו/או ביצעה שירים של יהודה עמיחי, אלתרמן, חוה אלברשטיין ואריק איינשטיין, באינטרפרטציות חדשות ואישיות, שמאתגרות את האתוס הלאומי שנבנה סביב השירים האלו.

בנוסף להיותה זמרת ויוצרת מוכשרת, היא גם מפיקה מוזיקלית (עבור עצמה ועבור אמנים אחרים), וגיטריסטית בחסד – הכי קרוב לפיג'יי הארווי הישראלית שיש לנו פה. היא אף פעם לא דורכת במקום, ובכל אלבום או פרויקט שבו היא משתתפת היא מאתגרת את עצמה – ואת הקהל – עם סגנונות מוזיקליים, קצב, עיבוד או הפקה חדשה ומעניינת.

כיום אייזנמן מתגוררת ויוצרת בניו יורק, ומדי פעם מגיעה לארץ לכמה הופעות. מאחלות לה המון מזלטוב, ועד 120 שנות יצירה.

(התמונה המופיעה בכתבה צולמה על-ידי יפעת גריצמן).

 

 

השאירו תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.