הצוות המקצועי והמנוסה שלנו מעביר הרצאות וסדנאות שונות בתחומי עשייה ומחשבה פמיניסטית, תקשורת, שימוש ברשתות חברתיות וגיוס המונים. נשמח לבנות עבורכם את ההרצאה המושלמת בתיאום מראש.

ההרצאות שלנו

תקשורת פמיניסטית – מה זה? למה זה חשוב?

צוות פוליטיקלי קוראת | 50-90 דק'

״פוליטיקלי קוראת״ הוא כיום גוף תקשורת שתכניו מגיעים למאות אלפי אנשים בישראל מדי שבוע. הוא התחיל מפוסט בפייסבוק שקרא לנשים להגיע לפגישה בכדי לתכנן ״עיתון פמיניסטי״. מאז אותה פגישה הארגון גדל והשפעתו צמחה אך העקרונות שנקבעו אז מנחים אותו עד היום – הנסיון לפתח צורה אחרת של עשיית עיתונות שלא משכפלת את המבנה היררכי שמאפיין את רוב גופי התקשורת, מתן מקום למגוון קולות ונקודות מבט של נשים על נושאים אקטואליים וקבלת החלטות משותפת.

בהרצאה נציג את הדרך שבה הארגון הצליח להתפתח, ללא משאבים ועדיין לייצר צורת עבודה עיתונאית חדשה שהובילה לשינוי מהותי ועמוק בנוף התקשורתי בישראל. נדבר על ההבדל שבין תקשורת ממוסדת לעצמאית ובין תקשורת עצמאית לפמיניסטית ונתעמק בדוגמאות מהעשור האחרון של עשייתו של הארגון, ביניהן: קמפיין יותר_מבוכריס, תחקירים שהגיעו עד לכנסת, תחקיר ארז דריגס ופרוייקט #הייתי_שם.

#הייתי_שם – הרחבת השיח סביב אלימות נגד נשים:

צוות פוליטיקלי קוראת | 90 דק'

ההרצאה מתמקדת בחשיבות הרחבת השיח סביב אלימות נגד נשים, או אלימות מגדרית דרך נקודת המבט של אקטיביזם פמיניסטי.
בשנים האחרונות נשים החלו להגדיר ולתבוע תיקון לאלימות ממנה סבלו. המאבק הזה מתחיל כמאבק על סיפורים, המאבק לספר את שקורה לנשים שונות ולהיות מסוגלות לאפיין תופעות מושתקות – מאונס במסגרת הנישואין, דרך הטרדות מיניות ועד אלימות כלכלית ומשפטית.
 
ההרצאה מתמקדת בפרקטיקות של פעילות פמיניסטיות שהוציאו לאור עוד ועוד תופעות מושתקות ובצורך להמשיך ולהכיר בצורות השונות של אלימות שנשים סובלות ממנה.
 
ההרצאה תסקור את ההתקדמות התקשורתית שהושגה ותתמקד בשאלת הרחבת המאבק. המאבקים של העשור האחרון הובילו לכך שהתופעה של רצח נשים זוכה ליותר תשומת לב תקשורתית וחברתית וישנה התחלה של הכרה בצורך להלחם בה בכל הכוח. אולם, רצח נשים הוא השלב האחרון, השלב שבו איחרנו את המועד. בהרצאה נדבר על התופעה של רצח ואלימות כלפי נשים בהקשר רחב יותר, תוך התמקדות בסיפוריהן של נשים שחוו אלימות. נדון בפרויקט #הייתי_שם של ״פוליטיקלי קוראת״, שעוסק בתופעה של אלימות מגדרית גם כאשר היא לא מגיעה למימדים של רצח או אפילו אלימות פיזית. יוצגו מספר עדויות שעלו במסגרת הפרוייקט ונדון ביכולתן להעמיק את ההבנה של הסוגיה.

שינוי חברתי בעולם וירטואלי

צוות פוליטיקלי קוראת | 50 דק'

ההרצאה מתמקדת בדרך שבה ניתן להשתמש בפלטפורמות דיגיטליות ובעיקר ברשתות החברתיות כדי להניע שינוי חברתי מעמיק. בהרצאה נלמד על הדרכים השונות בהן ניתן לייצר פעולה לשינוי ברשתות – מכתיבת פוסט אישי, דרך הקמת קהילה או עמוד ועד לפעולה רחבה ומתמשכת.

נדבר על האיזון הנחוץ בין מרחבים דיגיטליים ופיזיים כדי לבנות קבוצה פעילה שיכולה להניע שינוי באופן מתמיד ועל המרחבים הוירטואלים הפעילים השונים ולאיזה צרכים הם הכי מדויקים. נבחן דוגמאות מתוך עשור של פעילות של ״פוליטיקלי קוראת״, מקמפיינים רשתיים כמו #יותר_מבוכרים ו#הייתי_שם ועד דרך הפעולה היומיומית של הפלטפורמות הדיגיטליות השונות ואיזה צרכים הן משרתות. נבהיר איך הבנייה של הנוכחות של הארגון במרחב הוירטואלי הייתה תהליך שנועד להתאים את הפלטפורמות הדיגיטליות לצרכי הארגון ונראה איך ניתן לשכפל תהליך שכזה.

פמיניזם בכל מקום

צוות פוליטיקלי קוראת | 50-90 דק'

האם יש קשר בין פיזיקה ופמיניזם? מה פמיניסטי בסיקור תקשורתי? איך אפשר לדבר על פוליטיקה בינלאומית או כלכלה במונחים פמיניסטיים ולמה כל זה חשוב?

במשך עשור של פעילות, ״פוליטיקלי קוראת״ מסקרת כל נושא תחת השמש מנקודות מבט פמיניסטיות רבות. למרות שלעיתים ניתן לחשוב שעיתון פמיניסטי אמור להתמקד רק בסוגיות כמו אלימות נגד נשים ופערי שכר, הייחודיות של ״פוליטיקלי קוראת״ בנוף התקשורתי בישראל היא התעקשותה לדווח על כל נושא שהוא מנקודת מבט שלוקחת בחשבון את חוויותיהן של נשים בעולם.

דרך העדשה הזו ניתן לבחון כל מימד בחיינו, בסביבת העבודה שלנו ובכלל. מדובר בדרך נוספת, חשובה, להבין את חיי היומיום, לדבר עליהם ולהביא לשינוי כולל בעולמנו.

בהרצאה נדבר על מהי צורת הסתכלות פמיניסטית, איזה סוגיות היא לוקחת בחשבון, איך היא מתמודדת עם אי הסכמה, האם כל אישה בהכרח תייצג נקודת מבט פמיניסטית ואם לא, איך ניתן לקרוא מצב בצורה שכזו?

ההרצאה תיתן למשתתפותיה כלים לנתח את חיי היומיום מנקודת מבט פמיניסטית מורכבת שמתחשבת בחייהן של נשים ובאוכלוסיות מוחלשות בכלל ותחשוף כיצד גם מאחורי סוגיות שנראות לנו לא פמיניסטיות בעליל, כגון התפתחויות מדעיות או פריצות דרך פוליטיות, ישנו תמיד גם מרכיב מגדרי.

הסדנאות שלנו

סדנת כתיבה - מהאישי לפוליטי

צוות פוליטיקלי קוראת | 4 מפגשים בני שעתיים

בסדנת הכתיבה הזו, בת 4 מפגשים, המשתתפות ילמדו כתיבה אישית ועיתונאית.

הדגש בסדנא הוא בראש ובראשונה על היכולת להביא את נקודת המבט האישית של כל אחת מאיתנו לידי ביטוי, מה החשיבות של מעשה שכזו וכיצד למצוא ולדייק את הקול שלנו. הסדנא תכלול התנסות מעשית בכתיבה וביקורת עמיתים.

בהמשך היא גם תכלול העמקה לתוך צורות שונות של כתיבה עיתונאית – כיצד עורכות ראיון? איך מוצאות מושאים לתחקיר? אילו נתונים צריך לחפש כדי לתמוך בטענה עיתונאית מהותית ולמה חשוב לשים לב כאשר אנו בונות סיפור.

הכשרות

הכשרת הכותבות של פוליטיקלי קוראת

צוות פוליטיקלי קוראת | 8 מפגשים

הכשרת הכותבות של פוליטיקלי קוראת מתרחשת אחת לשנה ומורכבת מלימודי כתיבה, תחקיר, ראיון ועריכה. ההכשרה הבאה תתפרסם בערוצי המדיה החברתית שלנו. אם ברצונך להירשם כבר עכשיו, אנא שלחי לנו מייל 

Politically.corret@gmail.com