פוליטיקלי קוראת - גוף תקשורת פמיניסטי אקטיביסטי

מי אנחנו?

"פוליטיקלי קוראת" היא עמותה פמיניסטית שהוקמה ב2012 במטרה להעלות נושאים פמיניסטיים לסדר היום הציבורי על ידי קידום נשים בתקשורת, הנגשת עשייה פמיניסטית לקהל הרחב ותיקון עיוותים מגדריים בסיקור התקשורתי הקיים בישראל. 

״פוליטיקלי קוראת״ צמחה מהשטח, מעשייתן של פעילות פמיניסטיות ובליבה האמונה שבכדי להביא קולות של נשים מגוונות לקדמת הבמה, התנהלות הארגון פנימה חייבת לשקף את הערכים הקיימים בסיקור שהוא מביא. 

"פוליטיקלי קוראת" יוצרת תוכן חדשותי אלטרנטיבי, שעוסק בנושאים שמעסיקים את כולנו – מנקודת מבט פמיניסטית. החדשות שלנו מתוחקרות, נכתבות ונערכות על ידי נשים כשמודל העבודה הוא מודל לא היררכי לפיו, לכל קול יש את הזכות והצורך להישמע. 

ההשפעה שלנו

היום ״פוליטיקלי קוראת״ מנהלת את גוף התקשורת הפמיניסטי המוצהר היחיד בישראל ואת עמוד הפייסבוק הפמיניסטי הפופולרי בישראל, עם יותר מ70 אלף עוקבות. הארגון מייצר תחקירים בנוגע למעמדן של נשים בישראל, מסקר חדשות אקטואליות מנקודת מבט מגדרית, מקדם העלאת מודעות לנושאים פמיניסטיים ומדווח על עשייתם של גופים פמיניסטים אחרים בזירה. מדי חודש מייצר הארגון עשרות כתבות ומאות פוסטים ברשתות החברתיות שמגיעים לבין 700,000-1,000,000 אנשים בארץ ובעולם

״פוליטיקלי קוראת״ אחראית לכמה מהקמפיינים החברתיים הפופולריים בישראל כמו #יותר_מבוכריס, קמפיין אינטרנט שעורר מחאה על העונש הקל שנגזר על הקצין שהואשם בעבירות מין וקמפיין #הייתי_שם במסגרתו נשים חלקו את חוויותיהן ממערכות יחסים אלימות וכיצד הצליחו לצאת מהן, פרויקט שהפך לאחרונה גם למיזם אמנותי מומחז ומוסרט. לרשימת הנושאים סיקרנו השנה, לחצו כאן.  

הארגון מורכב ממספר משרות ריכוז בתשלום וקבוצת עורכות מתנדבות, שאחראיות לאיסוף ויצירת התוכן של הארגון . הארגון מתנהל בצורה שיתופית ורוב החלטותיו מתקבלות תוך כדי שיתוף פעולה של כל חברות הארגון. כמו כן, הארגון שם דגש על עידוד כותבות שלא כתבו מעולם לקחת חלק בעשייה. 

״פוליטיקלי קוראת״ משמשת כיום כצוהר לעולם העשייה הפמיניסטית בישראל וכחלק משמעותי מהתנועה עצמה, היא מקדמת עשייה של ארגונים פמיניסטיים וארגונים שמקדמים נשים ופועלת כשופר שמעצים את העשייה הקיימת בשטח. 

מארגון התנדבותי לגוף בר-קיימא

במשך שש השנים הראשונות לקיום הארגון הוא פעל באופן התנדבותי לחלוטין, ללא שום תמיכה כספית. ב2018 החליטו חברות הארגון לגייס כסף בכדי להרחיב את פעילותו. באותה שנה, פתח הארגון בקמפיין גיוס המונים, במסגרתו גויסו 265,000 שקלים מיותר מ2000 נשים

מאז מרץ 2020, החל הארגון לגייס תמיכה קבועה מהקהילה הסובבת אותו. למרות שהקמפיין הושק זמן קצר לפני פרוץ משבר הקורונה, הצליח הארגון לגייס עד כה תמיכה חודשית בסכום של כ-6000 שקלים בחודש מכמעט 300 תומכות ותמיכה שנתית מכ300 נשים נוספות. 

בכדי לשלם עבור העשייה של כל הנשים שלוקחות חלק בפוליטיקלי קוראת, על הארגון להגיע לתמיכה קבועה של 20,000 שקלים בחודש. אנו מזמינות אתכן להמשיך אתנו את המהפכה, לתמוך בנו באופן אקטיבי – קבוע או חד פעמי – ולשלוח אלינו רעיונות, כתבות וחלומות נוספים.