אבל מה זה אומר, תקשורת פמיניסטית?

עיתון פמיניסטי הוא רעיון חמקמק, שהרי ברגע שתנסי להגדיר אותו, ההגדרה כולה קצת תיהרס. אז במקום להגדיר, נספר, כפי שעשינו עד כה:

פוליטיקלי קוראת נולדה בשנת 2012 בחדר האחורי של בית קפה "אלבי" בדרום תל אביב. ארבעים נשים הגיבו לקריאה לבוא ולהקים עיתון פמיניסטי. הפגישה הזו פתחה פתח לעוד פגישות רבות ברחבי הארץ, בהן הרעיון המשיך לקבל חיים, להתחדד ולהשתנות.

כל אישה שהגיעה תרמה רעיונות, משאלות לב, ביקורת וחלומות. לכולנו היה דבר אחד משותף: צורך אקוטי לייצר ביחד גוף תקשורת שישקף באמת את חייהן של נשים בארץ הזו.

המסקנה סביבה ביססנו את פוליטיקלי קוראת הייתה ההבנה שעיתון פמיניסטי חייב להיות פמיניסטי לא רק בתוכן שהוא מייצר, אלא גם באופן עשייתו. עשייה פמיניסטית מבקשת לייצר עולם בלי היררכיות תבניתיות ועל כן, דורשת עיתון שאין בו הפרדה היררכית בין כותבות, קוראות, עורכות ומנהלות. עיתון בו כל מי שרוצה יכולה לקחת חלק. 

נכון להיום, פוליטיקלי קוראת היא גוף התקשורת הפמיניסטי הגדול בארץ שמייצר ומקדם תוכן פמיניסטי, שנכתב על ידי קהילה הולכת וגדלה של נשים המביאות אינספור נקודות מבט. התכנים שלנו מגיעים למאות אלפי נשים וגברים בארץ ובעולם מידי יום, מידי שבוע.

במרוצת השנים, שינינו מן היסוד את השיח התקשורתי בארץ, הבהרנו כיצד נכון לכתוב על אלימות מגדרית, העלנו על סדר היום את חשיבותה של הטרמינולוגיה וכמובן – את החשיבות של הצבת נשים בעמדות מפתח בתקשורת, על מנת שהדברים יסוקרו באופן הגון. ביקרנו כתבות סטריאוטיפיות, ייצרנו תחקירים שהובילו לשינוי מדיניות והגיעו עד לוועדה למעמד האישה בכנסת. מעל הכל, יצרנו קהילה של ממש שהיא המקור להמשך קיומו של הארגון. 

אתן מוזמנות לקרוא, לכתוב, להעיר לנו ואם תוכלו – גם לתמוך בנו כספית, על מנת שנוכל להמשיך ולגדול, להמשיך ולעקוב באופן מסיבי אחרי המערכות המדירות, עד שדברים ישתנו.

תמכו בנו

סגירת תפריט