נגן וידאו

450 נשים וגברים תמכו בפוליטיקלי קוראת בשנת 2021 ואפשרו לנו:
⭐ ליצור יותר תוכן מקורי ולהכפיל את כמות המבקרות באתר ⭐ להעלות תחקירים פורצי דרך על אלימות מינית ⭐ להכשיר 40 כותבות קבועות חדשות ולתת במה למאות כותבות נוספות – באתר ובמדיה החברתית ⭐ לקדם סוגיות הרלוונטיות לחייהן של נשים – מהסדרת מקצוע הטיפול באמנות ועד העלאת מודעות לחוויות של נשים במחלקות סגורות לבריאות הנפש ⭐ לעמוד מול תביעות השתקה ואלימות משפטית ולהתעקש להוציא לאור את החוויות של נשים באשר הן

כדי להרחיב את הפעילות שלנו ולשלם לכל הנשים שלוקחות חלק בגוף התקשורת הפמיניסטי היחיד בישראל –
אנחנו צריכות לגייס השנה עוד לפחות 600 תומכות קבועות! הצטרפו אלינו:

גם אני רוצה לתמוך בסכום חודשי קבוע

רוצה לתמוך, אבל בלי המחויבות

העברה בנקאית:

בנק מרכנתיל, סניף 672, חשבון: 79014889 

* לאחר ההעברה אנא שלחו לנו מייל: politically.corret@gmail.com*

למה לתמוך בנו?

מאז שנת 2012, מובילה "פוליטיקלי קוראת" מהפכה בתקשורת הישראלית. הודות לנוכחות המתמדת שלנו, לקוראות, לכותבות ולעורכות המסורות שלנו, החברה בישראל מתייחסת סוף סוף לסוגיות שמטרידות נשים ומשפיעות על חיינו. אנחנו מקדמות סדר יום פמיניסטי על ידי הצפת קמפיינים יעודיים ברשתות החברתיות, יצירת תחקירים מעמיקים והכשרת נשים שמעולם לא כתבו קודם לכן כדי שיביאו את הסיפורים שלהן למרכז הבמה.

אנו מסקרות בעקביות תופעות של אלימות מגדרית, סוגיות של נשים במערכת הבריאות, פוליטיקה פמיניסטית, מחאות בארץ ובעולם ועוד. הצמיחה הגדולה שלנו והסיקורים המעמיקים הובילו לשינוי משמעותי בסדר היום התקשורתי והציבורי בישראל. הזרם המרכזי בתקשורת הולך בעקבותינו וכך גם נבחרי ונבחרות ציבור, אך יש עוד הרבה עבודה לעשות.

העשייה שלנו מתאפשרת כמעט כולה תודות לתמיכת הקוראות והקוראים שלנו. כיום, כל העשייה שלנו מנוהלת על ידי 3 חצאי משרות בתשלום ועשרות מתנדבות. 

מדי יום אנו מקבלות פניות מנשים שרוצות שנעסוק בעוד נושאים ובצורה נרחבת יותר ואנו רוצות לתת מענה לכל אלה ולוודא שהסוגיות החשובות הללו יקבלו את היחס הציבורי שמגיע להן . כדי לעשות זאת אנו זקוקות לתמיכתך.

מאיפה הכסף שלנו ולאן הוא הולך?

היסודות עליהם בנויה פוליטיקלי קוראת, כמו גם הניסיון לייצר גוף תקשורת עם הציבור ובשיתופו, דורשים מאיתנו את השקיפות המירבית. לפניכן הסברים ומספרים בחלוקת התקציב שלנו – איפה אנחנו היום ואיפה אנחנו שואפות להיות:

פוליטיקלי קוראת התבססה סביב המסקנה שעיתון פמיניסטי חייב להיות פמיניסטי לא רק ברמת התוכן אלא גם באופן עשייתו. לתפיסתנו, עשייה פמיניסטית מבקשת ליצור עולם ללא היררכיות תבניתיות ולכן הצוות הקבוע מורכב מארבע נשים שמקבלות שכר זהה, בהתאם לאחוזי המשרה . 

כיום מלבד ארבעת התפקידים בתשלום, כל יתר חברות הארגון פועלות בהתנדבות מלאה. המתנדבות זוכות להכשרה מקיפה וליווי צמוד, שמאפשרת להן להתנסות לראשונה בכתיבה ועריכת טקסטים . רבות מהן נעזרות בנסיון שצברו ומתקדמות למשרות בעולם הדיגיטל והתקשורת. למרות הערך הרב שאנו רואות בהתנדבות, אנו שואפות לשלם לכל מי שלוקחת חלק בעשייה.

כשנגיע ליעד החודשי שהצבנו לעצמנו נוכל לשלם לנשים על פי המחירון הבא: 

תחקירים גדולים:  500-900 ₪

כתבות קצרות וטורים:  150-200 ₪

כתבות גדולות, צילומים ואיורים: 300-500 ₪

מאיפה הכסף?

לקראת סוף שנת 2018 גייסנו 264,450 ₪ מ-1982 תומכות, קוראות, מתנדבות וכותבות שלנו. הסכום הזה היווה את הבסיס באמצעותו "עלינו כיתה" – נרשמנו כעמותה, הקמנו צוות ניהול ותוכן וגייסנו מתכנתות עבור האתר בו אתן קוראות. 

במהלך השנים האחרונות גייסנו סכומי כסף נוספים ממספר קרנות:

2018

2019

2020

קרן צדיק – 10,000 $

קרן צדיק -8000 $

קרן צדיק – 7000 $

מענק נשים משנות – 11,000 ₪ 

  

קרן דפנה – 7,000 ₪ 

  

הכנסות נוספות מהרצאות, סדנאות ומחקר: 20,000-50,000 ₪ בשנה.

רוב ההכנסות שלנו מגיעות מתמיכת הקהילה. בשנת 2020 תמכו בנו באופן חד פעמי 238 א.נשים בסכום מצטבר של 38,441 ש"ח. בנוסף, זכינו לתמיכה קבועה של 298 א.נשים בסכום מצטבר של כ- 6070 ש"ח לחודש.