Reading Time: 4 minutes

שכונת קטמונים מציגה: מסיבת ילדים בהפרדה, עם עבריין מין מורשע

בקבוצת הווצאפ של שכונת הקטמונים בירושלים התפרסמה מודעה על מסיבת פורים לילדים עם "דוד החקיין", רק שאותו דוד החקיין ריצה מאסר באשמת ביצוע מעשים מגונים בקטין
Reading Time: 4 minutes

מאת: נעמה מורל.

בקבוצת הווצאפ הקהילתית של שכונת הקטמונים בירושלים התפרסמה אמש מודעה בזו הלשון: 'מסיבת פורים לילדים ולילדות, בהפרדה מלאה [בין בנים לבנות, נ"מ]/ הופעה מצחיקה במיוחד של דוד החקיין'.

שתי הופעות כאלה נקבעו בשכונת הקטמונים – למוצאי שבת וליום שלישי. הן אורגנו בנפרד, על ידי המינהל הקהילתי גוננים ועל ידי בית הכנסת המקומי "ברית שלום", ובמימון כספי ציבור, וזאת על אף ש'דוד החקיין' הוא עבריין מין מורשע שביצע מעשים מגונים בקטין.

ההזמנה לאירוע

דוד ברוקנר, כוכב הילדים החרדי המצליח הידוע כ'דוד החקיין', נעצר בשנת 2010 והורשע במעשים מגונים בקטין. הוא נידון לשבעה חודשי מאסר בפועל. הוא ביצע את המעשים הללו תוך שימוש במעמד שהיה לו (ואולי עדיין) כסלבריטאי בעולם החרדי.

מתוך גזר הדין שבו הוחלט על מאסר בפועל (ולא על עבודות שירות או שעות למען הציבור כפי שביקשה ההגנה): "לפי מה שעולה מהתסקיר… לנאשם קשיים באינטימיות נוכח משיכה לנערות בגילאי 14-18. הנאשם קיבל טיפול בבעיה זו… המרכז להערכת מסוכנות מינית נתן חוו"ד מקיפה ובסיומה נקבע כי רמת המסוכנות המינית של הנאשם היא בינונית – גבוהה. על פי חוה"ד עיסוקו של הנאשם כבדרן ילדים יוצר מצב בו נמצא הנאשם באופן תדיר בחברת ילדים וילדים מעריצים אותו. דבר זה גורם לכך שהנאשם נמצא תדיר בחברת קורבנות זמינים דבר שיש לתת עליו את הדעת… מדובר בעבירות שנעשו בקטין שהעריץ את הנאשם בשל עיסוקו ונתן בו אמון שהופר על ידי הנאשם. אין ספק שהעבירות שבוצעו במתלונן עלולות להותיר בנפשו צלקות לאורך שנים רבות. יש להביא בחשבון גם את העובדה שאין מדובר במקרה בודד אלא ב- 4 מקרים שנעשו לאורך תקופת זמן כמפורט בכתב האישום."

לפי חוק הגנה על הציבור מפני ביצוע עבירות מין, בית המשפט רשאי להטיל על עברייני מין צו פיקוח של עד חמש שנים לאחר שחרורם ממאסר. ואכן, בית המשפט הטיל על ברוקנר צו שאסר עליו ליצור קשר עם קטינים.

בסוף שנת 2014 הפר ברוקנר את הצו. הוא נעצר לאחר שהעלה הופעה מאולתרת בפני כ-20 ילדים מחוץ לבית כנסת בטבריה. עובר אורח זיהה אותו – וצעק מחלון רכבו לילדים לעזוב את המקום.

הוגש נגדו כתב אישום בגין הפרת צו פיקוח לקיום קשר עם קטין; ונגזרו עליו, במסגרת הסדר טיעון, ארבעה חודשי מאסר שאותם סיים לרצות ב-9 באפריל 2015.

בשנה שעברה תמו חמש השנים הקבועות בחוק, וצו הפיקוח הוסר מעליו. בינתיים ממשיך עבריין המין המורשע, והפעם לאור יום, להופיע בפני ילדים בבתי כנסת ובמינהלים קהילתיים שונים ברחבי הארץ, לבוא במגע עם ילדים וכל זה במימון כספי ציבור.

דוד החקיין. התמונה מאת חנה מרים ברוקנר (אשתו של דוד) – דוד נתן ברוקנר, CC BY-SA 3.0. למקור התמונה

 

במקביל להמשך הפעילות בסביבה שבה מלכתחילה קיבל את הכוח שאיפשר לו לרכוש את אמונו של אותו ילד ולאחר מכן לפגוע בו, מנהל ברוקנר בשנים האחרונות קמפיין אינטרנטי לטיהור שמו, בעיקר באמצעות סרטונים שבהם הוא מדבר למצלמה. ברוקנר טוען כי הוא חף מפשע, כי רשויות החוק מתנכלות לו בשל היותו חרדי וכי אמו של הילד שיתפה עם כך פעולה במטרה לסחוט מברוקנר כספים. לא זו בלבד שאין לדבר ראיות, ולהיפך – עדותו של הילד הנפגע נמצאה מהימנה ועקבית; בנוסף לכך, העיד אחד משכניו של ברוקנר כי ילדים רבים מגיעים לביתו – וזאת כאשר טוען ברוקנר כי הוא לא נותן לילדים להגיע אליו ואף שומר על כתובת ביתו בסוד מפאת הפרטיות. במקרה אחד אף ראה אותו השכן נפרד מילד שאינו קשור לפרשה שבה הורשע, כבן 11, מחוץ לביתו כאשר מכנסיו (של ברוקנר) מופשלים עד הברך והוא אוחז בהם. בחקירתו שמר ברוקנר על זכות השתיקה וסירב להסביר באילו נסיבות אירח בביתו ילדים רבים, בהם אותו ילד בן 11 שליווה החוצה במכנסיים מופשלים.

החל משלושה שבועות בלבד מיום ההרשעה, אז הופיע מול ילדים בישוב אפרת, עבור במקרים רבים נוספים לאורך השנים ברחבי הארץ ואף בבתי ספר וכלה בימים האחרונים ממש – עבריין המין המורשע דוד ברוקנר ממשיך להופיע מול ילדים ולחתור למפגשים עמם. הנסיונות הללו מסוכלים במקרים שבהם הורים עירניים מזהים את שמו ודורשים לבטל את האירוע – אבל מקרים רבים חומקים עדיין מתחת לרדאר.

החוק למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות לא מתייחס למפגש ארעי עם ילדים במתנ"ס, אלא למפגש סדיר ומתמשך  – וכך לא התבקש ברוקנר להציג תעודת יושר מהמשטרה, ויכל לקבוע בלי בעיה שני מפגשים שונים באותה שכונה ועם אותה קבוצת ילדים פחות או יותר, ולקבל על כך תשלום מכספי ציבור.

להלן תגובת שלוחת קטמון ח' ט' ופת של המנהל הקהילתי: "הופעתו של דויד החקיין במסיבת פורים לכל המשפחה האמורה להתקיים בין שני סבבי קריאת המגילה ביום שלישי בערב ה 10.3, נסגרה בתום לב, לפי בקשת התושבים, וללא ידיעה של המנהל על ההרשעה בעברו של האמן. לאור הסבת תשומת הלב לכך כעת, הדברים נבדקים מבחינה משפטית ונבדקות האפשריות העומדות בפני המנהל עם הגורמים הרלוונטיים.

יש להדגיש כי הופעת דויד החקיין במסיבת התהילים לילדים בבית הכנסת של הרב חכם בשכונה, (שאמורה להתקיים בביום שבת ה 7.3, כשלושה ימים לפני האירוע של המנהל) הינה אירוע פרטי שאורגן ללא קשר למנהל, ללא ידיעתו וללא מימונו של המנהל הקהילתי. מציעה לגבי אירע זה לבקש תגובה מהרב והרבנית חכם."

הרבנית חכם הפנתה אותנו לקבלת תגובה ממארגן האירוע, גיא פרץ.

בשיחה עם גיא פרץ, תושב העיר ירושלים שלדבריו נוהג לארגן אירועים ומפגשים לילדים בבית הכנסת השכונתי, הוא טוען כי על אף שהוא המארגן של מסיבת הפורים – לא הוא הזמין את דוד החקיין, ורק אתמול שמע על כך שהוא עבריין מין מורשע. לדבריו יש גורמים אחרים שהזמינו את דוד החקיין והוא לא מוכן לקשר אליהם. על השאלה האם יש לו קשר למינהל הקהילתי או שהוא אב לילד שמשתתף באירועים הללו, השיב פרץ בשלילה; על השאלה מה הקשר שלו לאירועים לילדים סירב להשיב. הוא מסר בתגובה: "אין תגובה. אם תפרסמי את השם שלי בעיתון הלך עלייך. את תחטפי תביעה".

תגובתו של דוד ברוקנר: "אני, דוד החקיין, שמח שניתנה לי אפשרות להגיב אצל נעמה. נאמר לי שכוונותיה טובות. ראשית, רק שניים שמעו את התלונה של הקטין – חוקר הילדים והשופט. חוקר הילדים לא התייצב לחקירה נגדית 3 פעמים ולכן השופט ביטל את עדותו כי המשפט התעכב בגלל זה חודשים. השופט אכן הרשיע אך מיד אחרי המאסר נתן לי להמשיך להופיע עם ילדים למרות שמעריצים אותי ואני לא זר, אז האם הוא באמת מאמין לילד? יש אכן עדות של שכן שהעיד שראה אותי עם מכנסיים מופשלות וקטין, מדובר במכנסיים כלפי מעלה מעל הברך כמו מכנסיים קצרות. השכן העיד שבזמנו זה לא גרם לו לחשד וגם אני הבאתי את הקטין שהשכן ראה אותי איתו לבית משפט והוא העיד שלא היה כלום. אכן יש לי משיכה מוגברת לבנות גילאי 14 ו18 והייתי עם אישתי בטיפול אצל סקסולוג חילוני ששלח מכתב לשופט שאני לא מסוכן ולא פדופיל וזה הוא מעיד כאדם שיודע את סודות חדר המיטה שלי. הבאתי בבית משפט עדים מבוגרים שכקטנים היו אצלי שנים ביחידות והעידו שאני לא מסוכן. אני מבין את מי שחושש, גם אני חושש מעלילות שווא ולכן שומר מרחק, אבל בהופעות יש גם מבוגרים והרבה אנשים לכן אין חשש. אני ממשיך להופיע כי עשרות אלפים נהנים מהחומרים שלי. לגבי המניע – אני אישיות שלילית אצל החרדים הקיצוניים שנלחמים נגד אומנים חרדיים מודרנים. יצאו נגדי בהודעות החרמות, איסור להזמין להופעות ואיימו שיחסלו אותי. ואכן הקטין המתלונן שייך לעדה החרדית ולא סתם חרדים, לומד במוסד שמתנגד אלי. הוא אף העיד שמי שנתפס עם דיסק שלי מועף מהתלמוד תורה והוריו העידו שאני מקלקל ילדים רוחנית… על פי ההלכה מותר להוציא שם רע על מי שמקלקל ילדים, בדיוק כפי שנוהגת מורל, שבגלל שהיא משוכנעת שאני פדופיל מותר לעשות לי שיימינג כי זו מצווה."

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

לפוסט הזה יש 15 תגובות

 1. Avatar
  דוד

  למה אין תגובה של דוד החקיין?זה תקשורת הוגנת ?
  1לגבי המשיכה לבנות בגילאים של 14 עד 18 דוד החקיין היה בטיפול שנים לפני התלונה ואדרבא המטפל שיודע סודי סודות של דוד העיד בבית משפט שהוא לא פדופיל ולא מסוכן!!!
  2 לגבי השכן הוא העיד שהיה מדובר בקיץ ולא ראה בזה שם דבר יוצא דופן מדובר שהמכנסיים מופשלים למטה מעל הברך בקיצור מכנסיים קצרות אז זו הוכחה שהוא פדופיל?ובכל זאת דוד הביא את הילד המדובר שהשכן ראה להעיד בבית משפט והוא אמרא שלא היה כלום אז גם לילד הזה לא מאמינים?
  השופט אחרי הרשעתו של דוד נתן לו מיד להמשיך לעבוד!!!!!!!!חוקר הילדים 3פעמים לא התייצב לחקירה נגדית והתחמק עד היום מחקירה זו??מב"ן קבעו שדוד כל כך מסוכן שהואצ לא יכול להסתובבעל יד ילדים בלי לפגוע בהם לפחות 6 חודשים ובגלל סיבה זו גם לא קיבל חודש שליש ומאז עברו צ6חודשים ואין שום תלונה !!!!!אז מי טעה????דוד החקיין פירסם סירטונים שבהם הוא מוכיח שנעשה לו עיוות דין וכן עשרות מבוגרים שכילדים היו ביחידות איתו שנים והם מעידים שאין כלום אז הוא מסוכן?
  מי שמאחורי התלונה נגד דוד החקיין הם חרדים קיצוניים שנלחמים באומנים חרדים כל הכבוד לתקשורת החילונית שעוזרים לקיצוניים אילו
  לעוד פרטים כנסו לאתר של ד https://davidm.yoterberama.com/וד החקיין

 2. Avatar
  סטודנטית

  אלופה. תודה על הבאת הדברים החשובים

  1. Avatar
   לימור

   אלופה?! על מה? על זה שהיא מסלפת את העובדות?!
   כל מי שיסתכל בסרטונים של דוד יראה שיש שם עשרות(!) הוכחות חותכות לחפותו. לעומת זאת בכתב האישום אין אפילו הוכחה אחת! הכל מתבסס על עדות של הילד, שסותרת את עצמה, ושהאימא של אותו ילד הזימה את רוב העדות.

   1. Avatar
    ציפורה

    אני בכלל לא מוכנה להכנס לכל פירטי פרטים. זה סיפור שקרה לפני 10 שנים טופל או לא טופל. מה שבטוח, זה שעבר מאז עוד 10 שנים בלי תלונות .
    ברור שיש פה נקמה אישית של אנשים מסויימים שמקנים בהצלחה של דוד ושמנסים להפעיל כל האמצעים כדי לפגוע בו.
    נעמה מורל לא בדקת נתונים ופשוט נכנסת למלכודת של אנשים רשעים.
    דוד החקיין הוא איש מופלא שמצליח להצחיק ולשצח את הילדים ובו זמנית להעביר מסר חינוכי. נעמה, אם תלכי פעם למופע שלו, תראי שהוא בכלל לא נותן לילדים להתקרב עליו, אלא הוא ממהר מיד להגיע לעוד מופע.
    עצוב שאת מפרסמת שקרים בלי לדעת פרטים מדוייקים ובלי לבדוק.

 3. Avatar
  דוד הלא חקיין

  מה יותר גרוע, פדופילים או נעמה מורל?

 4. Avatar
  יאיר

  סתם נטפלים אליו כי הוא חרדי. וכי הוא פדופיל

  1. Avatar
   אברהם

   התכוונת כי הוא חרדי ולא כי הוא פדופיל

 5. Avatar
  אברהם

  גם אם הוא לא אשם ובית המשפט טעה מן הראוי שלא יעבוד במגע ישיר עם קטינים וקטנות.
  כל הכבוד לנעמה מורל.

  1. Avatar
   דוד

   אתה אומר לתת פרס למאפייה החרדית הקיצונית שמאחורי התלונה נגדו?

   1. Avatar
    טמיר

    אני מאמין בלתת לאדם הזדמנות שנייה אחרי כל הרשעה של בית משפט ותשלום לחברה.
    זכותו של דוד להיות שחקן וקומיקאי אך מדוע להופיע בפני ילדים? אפשר הופעות לכל המשפחה. אפשר לעבור לעבור לז'אנר אחר.

    מאחל לו שיקום מוצלח, יחזור ויעשה דברים מועילים לסביבתו.

  2. Avatar
   לימור

   בעולם שלך אם אני רוצה עבודה, אני פשוט צריך ללכלך על מישהו, וגם את זה יתברר כשטויות, הוא יצטרך לעזוב.

 6. Avatar
  יעל שובל

  מדינת מקלט לפדופילים

  1. Avatar
   לימור

   ולאנשים שמאמינים לכל דבר שהם קוראים… תבדקי את הסיפור לפני שאת מלכלכת

  2. Avatar
   דוד

   השופט שהירשיע אותו מיד נתן לחזור להופיע אז הוא פדופיל ,תפעיל את השכל

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

מירוץ הנשים בתל אביב: גימיק שיווקי או ספורט מעצים?

Reading Time: 4 minutes האם מירוץ הנשים בתל אביב הוא אירוע ספורטיבי או הפנינג העצמה נשית בחסות סופר פארם? האם הפרדה מגדרית בספורט מועילה או מזיקה לנשים? שתי מאמנות ריצה, הדס קליין ושרונה שלו-מאייר, בשיחה עם ענבל כרמל

מגיעה לנו גינקולוגיה אחרת

Reading Time: 5 minutes למקצוע הגינקולוגיה עבר והיסטוריה שמשליכים על ההווה שלו. יתרה מכך, אופן ההתמחות של גינקולוגים וגינקולוגיות לא תואם רפואה יומיומית עבור נשים. הגיע הזמן לרפואה פמיניסטית