כמה יפה לגלות שמאז שנת 2018 אנחנו נמצאות בעידן הדלי, עידן שאמור היה לתקן את כל מה שמקולקל: אפליה על רקע גזעי, מעמדי או מגדרי כמו גם הרס כדור הארץ ושנאה בין אישה לרעותה. ואולי גם הקורונה היא מזל דלי, בעצם, כי כמו המצב המתעתע אליו הכניסה אותנו, הדרך הטובה ביותר להסביר את נשות המזל הזה היא "למידה".

נכון הניו אייג'? אז מזל דלי המציאו אותו

הם לא התכוונו שיצא להם כל כך מעפן. השתפרות – או התפתחות, אישית וחברתית היא מטרת העל של המזל הזה אך כשהוא מבטא את זה החוצה, מבעד ליכולות הקוגניטיביות והרגשיות המפותחות (מידי) שלו, קשה לנו, פשוטי העם לעקוב. אז אנחנו מקבלים מופעים שטחיים של הדבר הזה, כמו פסטיבל בומבמלה.

נשות מזל דלי יהיו שקועות עד צוואר, לרוב, בעבודה אישית וחברתית בדרכן להיטיב עם עצמן ועם העולם. הן ימצאו את עצמן במערכות יחסים בהן הן יכולות לשאול את עצמן בסוף היום "איפה זה פוגש אותך?" וגם לענות. את התשובות אגב, הן יחלקו בשמחה – עם מי שבעיניהן זה יעזור לה לגדול.

וכמו הדימוי של הדלי המלא עד גדותיו במים, גם בני ובנות המזל מסוגלים להזיל דמעות באותה קלות בה הם נושמים, פשוט כי הגוף שלהם מוצף במים מלוחים כל הזמן וברגש.

מטא-בנות אנוש

במערכת פוליטיקלי קוראת, שפועלת עם עשרות מתנדבות וארבעה תפקידים בשכר, מתגלעים ויכוחים כל הזמן. הדליות של המערכת (סליחה על ההכללה אבל זה נכון) נמצאות שם כדי להפוך את הוויכוח – לדיון, כזה שיוצאות ממנו עם מחשבות חדשות, באזורים מחשבתיים שלא הכרת במוח שלך לפני. היכולת שלהן להביט על סיטואציה ולהבין, רגשית, את כל המשתתפים בה באותו רגע, עלולה להפריע להן בביטוי האישי, או לחילופין – להפוך לכלי קסום ממש, שתורם לגדילה הבלתי נגמרת של כל איש, אישה, ארגון או עשייה שהן נוגעות בה.

הדבר הזה כמובן, בא עם מחיר. לא הכרתי אישה אחת בחיי שנולדה למזל דלי ולא הייתה מחוברת בנימי נפשה למאבקים חברתיים עמוקים, שורשיים וחשובים. וזה לא נובע רק מהעובדה שיש להן מה לומר ולתרום לעולם, אלא גם מהמשקל הגדול שהם נותנים לפן הרגשי בחיים: העמדה ממנה הן יצאו למאבק, כמעט אף פעם לא תהיה "צדק", אלא עמדה שמבינה מה דיכוי עלול לעשות לנפש האדם – ומעוניינת למנוע את הכאב הזה.

בפן האישי, בני ובנות המזל הם סוג של חייזרים. או נכון יותר לומר, מרגלים שהגיעו מארץ הפלאות לעולם הגשמי שלנו. כך שלעיתים, הפרופורציות הרגשיות שלהם שונות מהפרופורציות של בני ובנות מזלות אחרים ובסיטואציות חברתיות, הם עלולים להרגיש לא מובנים או לא מבינים. גם כאן הכלים הרגשיים שלהם באים לעזרה וברגע שהם מרגישים בשליטה בתוך הסיטואציה, כאילו הצליחו במשימת הריגול והבינו את החוקים של המקום הזה ואת מערכות היחסים, הם פורחים.

היי דלי הנה עובדות עליכם חמודים

א. מאד מרשימים ברושם ראשוני אבל אם מדברים איתם חמש דקות ומעלה ברור לגמרי שהנפש שלהם…

פורסם על ידי ‏הורוסקופים בין חברים לפני שמשתגעים כי לא יודעים איך להרגיש‏ ב- יום שישי, 29 בינואר 2016

לקריאה נוספת: הורוסקופים בין חברים לפני שמשתגעים כי לא יודעים איך להרגיש / שיר ראובן

המיליניאלז של גלגל המזלות

אם מישהו אי פעם יחליט לערוך את המחקר הזה, לא אתפלא אם נגלה שבחזית הרעיונות של כל שינוי חברתי גדול מהשנים האחרונות, עמדו בני ובנות מזל דלי. השינויים הרדיקליים שמתרחשים בתודעה הקולקטיבית הם כמעט תמיד תולדה של מאבקים ארוכי שנים. "זרע הפורענות" שהוליד פריצה של גבולות המחשבה החברתית, שינויים בהבניות עליהן אנו גדלים ועוד… נזרע, ככה נראה לי לפחות, על ידי דליים לאורך ההיסטוריה ולראייה – "חדר משלך" של וירג'יניה וולף משנת 1929 אל מול העיתון שאתן קוראות בו את הטור הזה.

בתפיסת המזלות המסורתית, הם נתפסים כמרדנים, דעתניים ובעלי עקרונות, אבל הם לא עושים זאת לשם המרד, אלא שהם מבינים משהו חשוב על העולם – ומרגישים מחויבים לחלוק את זה עם כולנו.

לסיכום, כמה מפורסמים שחייהם הם הוכחה לטור הזה: וירג'יניה וולף, אופרה ווינפרי, בוב מארלי, דנה אינטרנשיונל, ז'ול ורן, תומס אלווה אדיסון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

נשים בעלות דעות שונות, אמונות שונות נפגשות ומדברות על כל מה שדומה וגם על השונה, בכבוד, הקשבה והכלה. מחפשות את המשותף מתוך כאב על המצב בחברה, על הפילוג והכוחנות. גם בזמנים כאלה אפשר ונכון למצוא ולתת מקום לדומה ולמחבר.

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.