Reading Time: 2 minutes

פודקאסט סרטי בנות: פוליטיקלי צופות בקלאסיקות הז'אנר

Reading Time: 2 minutes
פדקאסט סרטי בנות הוא מה שאנחנו צריכות בימים טרופים אלו של משבר קורונה. לצד חרדה קיומית, ניסיון להיערך לעתיד לא ברור, והרצון לעזור לאלו מסביבנו שסובלות מהמצב, אנחנו צריכות לזכור לשמור על עצמנו. לשם כך צריך אסקפיזם.
ובשביל זה אנחנו כאן!
 
החיינו את הפודקאסט של פוליטיקלי קוראת בכדי ללוות אתכן בצפייה בצורת הבידור שעושה הכי שקט בלב – סרטי בנות!
עוד יותר ספציפית:  סרטי בנות שזמינים בנטפליקס כדי שאף אחת לא תצטרך להתקשות באיתורם.
 
פודקאסט סרטי בנות הוא המקום בו מאיה רומן ומריאלה יאבו, יחד עם אורחות שונות, ידונו מדי שבוע בסרטים שברומו של עולם. מאיה היא צופה ותיקה ומריאלה מעולם לא צפתה ברוב הקלאסיקות הרלוונטיות (!).
 
אתן מוזמנות לצפות יחד איתנו, להיזכר בקלאסיקות של פעם, או להנות לראשונה מצורת הבידור הקלילה מכולן.
 

כל הפרקים זמינים גם בספוטיפיי

 
רשימת הסרטים בהם נצפה (שתתארך אם הבידוד יתארך ויהיה ביקוש):
קלולס
שומר הראש
החתונה של החבר שלי
הכי טוב שיש
לא רק שוטרת
היומן
האמת המכוערת
שבועיים מראש
טיפש, מטורף, מאוהב
ריקוד מושחת
 
ספרו לנו איזה עוד סרטים צריכים להיכלל ברשימה של פודקאסט סרטי בנות! (אנחנו כרגע מתמקדות בסרטים שזמינים בנטפליקס אז בגלל זה חסרים כאן נכסי צאן ברזל כמו "עשרה דברים שאני שונאת בך"!).
 

פרק 1 – קלולס

בתכנית הראשונה של פודקאסט סרטי בנות אנו מנתחות לעומק את 'קלולס'; האם מדובר בסרט פמיניסטי? האם אנשים באמת דיברו ככה בניינטיז? מה לא היה עובר בימנו? ולמה לעזאזל פול ראד לא מזדקן?!

פרק 2 – שומר הראש

הפעם בפודקאסט סרטי בנות, פוליטיקלי צופות ב'שומר הראש'! מריאלה ומאיה דנות בשאלות החשובות של זמננו: האם קווין קוסטנר חתיך? איך וויטני כל כך מושלמת? האם מתי שהוא העלילה הזו נראתה הגיונית?

פרק 3 – החתונה של החבר שלי

הפעם בפודקאסט שלנו: 'החתונה של החבר שלי'! מאיה ומריאלה עפו על התלתלז' של ג'וליה רוברטס (ועליה באופן כללי), התווכחו על משמעותה של סצנה בשירותי נשים ודנו בשאלה האם אישה יכולה להשיג גם עצמאות וגם אהבה? 

פרק 4 – הכי טוב שיש

בפרק 4 של סרטי בנות פוליטיקלי צובות בהכי טוב שיש!! מאיה ומריאלה, יחד עם אורחת מיוחדת נועה בורשטיין חדד, ניסו להבין למה הן כל כך סבלו בצפייה המחודשת בסרט? מה הוא אומר על גבריות רעילה? ואיך זה מתחבר ליחס הכללי של ארה"ב כלפי הפרעות נפשיות? 

פרק 5 – איזה מין שוטרת

בפרק 5 של סרטי בנות פוליטיקלי צופות באיזה מין שוטרת!! מאיה ומריאלה, יחד עם אורחת מיוחדת נועה בורשטיין חדד, נהנו לדבר על הסרט הפמיניסטי ביותר בסדרה עד כה, ודנו על החשיבות שבחברות בין נשים ועל איך לאתגר את מודל היופי הפטריארכלי. 

פרק 6 – היומן

בפרק 6 של סרטי בנות פוליטיקלי צופות ביומן!! מאיה ומריאלה, יחד עם אורחת מיוחדת תמר פריאל, צפו במה שמכונה סרט האהבה האחרון, ודיברו על מה כולנו לומדות ממנו על חיזור לגיטימי (או לא), על חופש ומעמד, המליצו על סרטים מתוך תת-הז'אנר "ריאן גוסלינג בלי חולצה" וגם התמסרו לבכי של סוף עצוב.

לביקורות מסך נוספות לחצו כאן

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

לפוסט הזה יש 3 תגובות

 1. Avatar
  שושנה קירש

  לגבי "הכי טוב שיש" – אז לפני הכל , לא האמנתי שראיתי אותו מופיע בקטגוריה של סרטי בנות ו/או קומדיה רומנטית , כי הוא הכי רחוק משם , וכבר בגלל נקודת הפתיחה הזאת , ההתייחסות ו/או הביקורת שלכן מפספסת המון.
  זהו סרט קשה וכבד מנשוא המתאר שלוש דמויות הכי שונות זו מזו שאפשר לתאר ושהכי מצויות בקצוות של החברה האנושית אבל יחד עם זאת אמתיות ואמינות עד כאב :
  סופר (ללא ספק האלטר איגו של התסריטאי)איש חולה מאד הסובל מהתקפי חרדה שה – OCD שלו הוא תוצאה שלהם ובנוסף הוא אכן מיזוגן הומופוב ואדם דוחה ביותר ובלתי נסבל. אם יחידנית קשת יום ומלצרית לפרנסתה על סף היאוש והומוסקסואל שהוא גם אומן. WHAT ARE THE ODDS. המילה אומללים קטנה על שלושתם.
  עכשיו: אם כוונתכן הייתה לנתח את הסרט אך ורק מהזוית ה פ מ י נ י ס ט י ת , ניחא. אבל לחטוא לו כיצירת קולנוע שלמה , זה כבר מעט יומרני בדיוק כמו התרגום הסימולטני המטומטם של המושג – AS GOOD AS IT GETS ל -הכי טוב שיש וממש כפי
  ש – ACOOUNTABILITY ו – RESPONSIBILITY זה לא לגמרי אותו הדבר.

 2. Avatar
  רות

  ממליצה לרשימה – ארין ברוקוביץ (לא זמין בנטפליקס אבל היה בהוט לפני כמה חודשים, יש לי הקלטה של זה בטלויזיה אם תמצאנה דרך להוריד אותו.
  גם Nappily ever after (בנטפליקס)

 3. Avatar
  שקד

  27 שמלות !!!

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

הומלסית פוליטית: מפנטזת על ג'סינדה ארדרן ישראלית

Reading Time: 4 minutes רבות אומרות כיום "בואי" ומייחלות למנהיגה. אבל קשה לדמיין מישהי שמעולם לא הייתה. כדי להימלט מהפוליטיקה היומיומית הטראומטית, לירון כהן נעה בין פנטזיה ודיסוציאציה, בין ג'סינדה ארדרן ו"בורגן", ומשרטטת את דמותה של מנהיגות נשית נכספת

קיוטיז: נטפליקס מנרמלת פדופיליה במסווה של ביקורת חברתית?

Reading Time: 4 minutes בסרט הדרמה "קיוטיז" בנטפליקס בנות 11 רוקדות בחושניות מול מאבטחים מבוגרים כדי להיכנס למועדון לילה, המצלמה דואגת להתמקד בישבן הצעיר והמתנועע. והעולם? מאשים את נטפליקס ומתעלם מתעשייה שלמה שמפקירה ילדים באופן יומיומי

השיח הנשי משנה מציאות? הגברים בישראל כבר לא בוכים בלילה

Reading Time: 3 minutes חינוך מגדרי לגבריות מסליל גברים לקשיחות וריחוק רגשי. אבל לאחרונה גברים פונים יותר לטיפול נפשי, ומדברים גם על הטלטלה שעברו כגברים וכאבות למול "אונס השלושים" באילת ומחאות הנשים ברשת. ד"ר שלי זיתוני כותבת מהשטח

בלב מרפאת הנשים בכפר עארורה

Reading Time: 9 minutes שבת בבוקר בכפר עארורה (عاروره) שבמחוז רמאללה, במרפאת הנשים הניידת של "רופאים לזכויות אדם" הופך במהרה ליום של חסד, יום שמציע אפשרות אחרת.