פדקאסט סרטי בנות הוא מה שאנחנו צריכות בימים טרופים אלו של משבר קורונה. לצד חרדה קיומית, ניסיון להיערך לעתיד לא ברור, והרצון לעזור לאלו מסביבנו שסובלות מהמצב, אנחנו צריכות לזכור לשמור על עצמנו. לשם כך צריך אסקפיזם.
ובשביל זה אנחנו כאן!
 
החיינו את הפודקאסט של פוליטיקלי קוראת בכדי ללוות אתכן בצפייה בצורת הבידור שעושה הכי שקט בלב – סרטי בנות!
עוד יותר ספציפית:  סרטי בנות שזמינים בנטפליקס כדי שאף אחת לא תצטרך להתקשות באיתורם.
 
פודקאסט סרטי בנות הוא המקום בו מאיה רומן ומריאלה יאבו, יחד עם אורחות שונות, ידונו מדי שבוע בסרטים שברומו של עולם. מאיה היא צופה ותיקה ומריאלה מעולם לא צפתה ברוב הקלאסיקות הרלוונטיות (!).
 
אתן מוזמנות לצפות יחד איתנו, להיזכר בקלאסיקות של פעם, או להנות לראשונה מצורת הבידור הקלילה מכולן.
 

כל הפרקים זמינים גם בספוטיפיי

 
רשימת הסרטים בהם נצפה (שתתארך אם הבידוד יתארך ויהיה ביקוש):
קלולס
שומר הראש
החתונה של החבר שלי
הכי טוב שיש
לא רק שוטרת
היומן
האמת המכוערת
שבועיים מראש
טיפש, מטורף, מאוהב
ריקוד מושחת
 
ספרו לנו איזה עוד סרטים צריכים להיכלל ברשימה של פודקאסט סרטי בנות! (אנחנו כרגע מתמקדות בסרטים שזמינים בנטפליקס אז בגלל זה חסרים כאן נכסי צאן ברזל כמו "עשרה דברים שאני שונאת בך"!).
 

פרק 1 – קלולס

בתכנית הראשונה של פודקאסט סרטי בנות אנו מנתחות לעומק את 'קלולס'; האם מדובר בסרט פמיניסטי? האם אנשים באמת דיברו ככה בניינטיז? מה לא היה עובר בימנו? ולמה לעזאזל פול ראד לא מזדקן?!

פרק 2 – שומר הראש

הפעם בפודקאסט סרטי בנות, פוליטיקלי צופות ב'שומר הראש'! מריאלה ומאיה דנות בשאלות החשובות של זמננו: האם קווין קוסטנר חתיך? איך וויטני כל כך מושלמת? האם מתי שהוא העלילה הזו נראתה הגיונית?

פרק 3 – החתונה של החבר שלי

הפעם בפודקאסט שלנו: 'החתונה של החבר שלי'! מאיה ומריאלה עפו על התלתלז' של ג'וליה רוברטס (ועליה באופן כללי), התווכחו על משמעותה של סצנה בשירותי נשים ודנו בשאלה האם אישה יכולה להשיג גם עצמאות וגם אהבה? 

פרק 4 – הכי טוב שיש

בפרק 4 של סרטי בנות פוליטיקלי צובות בהכי טוב שיש!! מאיה ומריאלה, יחד עם אורחת מיוחדת נועה בורשטיין חדד, ניסו להבין למה הן כל כך סבלו בצפייה המחודשת בסרט? מה הוא אומר על גבריות רעילה? ואיך זה מתחבר ליחס הכללי של ארה"ב כלפי הפרעות נפשיות? 

פרק 5 – איזה מין שוטרת

בפרק 5 של סרטי בנות פוליטיקלי צופות באיזה מין שוטרת!! מאיה ומריאלה, יחד עם אורחת מיוחדת נועה בורשטיין חדד, נהנו לדבר על הסרט הפמיניסטי ביותר בסדרה עד כה, ודנו על החשיבות שבחברות בין נשים ועל איך לאתגר את מודל היופי הפטריארכלי. 

פרק 6 – היומן

בפרק 6 של סרטי בנות פוליטיקלי צופות ביומן!! מאיה ומריאלה, יחד עם אורחת מיוחדת תמר פריאל, צפו במה שמכונה סרט האהבה האחרון, ודיברו על מה כולנו לומדות ממנו על חיזור לגיטימי (או לא), על חופש ומעמד, המליצו על סרטים מתוך תת-הז'אנר "ריאן גוסלינג בלי חולצה" וגם התמסרו לבכי של סוף עצוב.

פרק 7 – שבועיים מראש

בפרק 6 של סרטי בנות פוליטיקלי צופות בשבועיים מראש!! מאיה ומריאלה, יחד עם אורחת מיוחדת תמר פריאל, מאיה ומריאלה, מדברות על גבולות במקום העבודה, על תחרות (כל כך מיותרת) בין נשים, על היעדר הכימיה המוזר בין סנדרה בולוק המעולה לבין יו גרנט חסר האונים, וכמובן על טראמפ. 

לביקורות מסך נוספות לחצו כאן

תגובות

4 תגובות

 1. ראיתי היום את "מה גברים רוצים" בנטפליקס ונראה לי שיש הרבהההההה מה להגיד עליו.

 2. ממליצה לרשימה – ארין ברוקוביץ (לא זמין בנטפליקס אבל היה בהוט לפני כמה חודשים, יש לי הקלטה של זה בטלויזיה אם תמצאנה דרך להוריד אותו.
  גם Nappily ever after (בנטפליקס)

 3. לגבי "הכי טוב שיש" – אז לפני הכל , לא האמנתי שראיתי אותו מופיע בקטגוריה של סרטי בנות ו/או קומדיה רומנטית , כי הוא הכי רחוק משם , וכבר בגלל נקודת הפתיחה הזאת , ההתייחסות ו/או הביקורת שלכן מפספסת המון.
  זהו סרט קשה וכבד מנשוא המתאר שלוש דמויות הכי שונות זו מזו שאפשר לתאר ושהכי מצויות בקצוות של החברה האנושית אבל יחד עם זאת אמתיות ואמינות עד כאב :
  סופר (ללא ספק האלטר איגו של התסריטאי)איש חולה מאד הסובל מהתקפי חרדה שה – OCD שלו הוא תוצאה שלהם ובנוסף הוא אכן מיזוגן הומופוב ואדם דוחה ביותר ובלתי נסבל. אם יחידנית קשת יום ומלצרית לפרנסתה על סף היאוש והומוסקסואל שהוא גם אומן. WHAT ARE THE ODDS. המילה אומללים קטנה על שלושתם.
  עכשיו: אם כוונתכן הייתה לנתח את הסרט אך ורק מהזוית ה פ מ י נ י ס ט י ת , ניחא. אבל לחטוא לו כיצירת קולנוע שלמה , זה כבר מעט יומרני בדיוק כמו התרגום הסימולטני המטומטם של המושג – AS GOOD AS IT GETS ל -הכי טוב שיש וממש כפי
  ש – ACOOUNTABILITY ו – RESPONSIBILITY זה לא לגמרי אותו הדבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.