Reading Time: 2 minutes

פודקאסט סרטי בנות: פוליטיקלי צופות בקלאסיקות הז'אנר

Reading Time: 2 minutes
פדקאסט סרטי בנות הוא מה שאנחנו צריכות בימים טרופים אלו של משבר קורונה. לצד חרדה קיומית, ניסיון להיערך לעתיד לא ברור, והרצון לעזור לאלו מסביבנו שסובלות מהמצב, אנחנו צריכות לזכור לשמור על עצמנו. לשם כך צריך אסקפיזם.
ובשביל זה אנחנו כאן!
 
החיינו את הפודקאסט של פוליטיקלי קוראת בכדי ללוות אתכן בצפייה בצורת הבידור שעושה הכי שקט בלב – סרטי בנות!
עוד יותר ספציפית:  סרטי בנות שזמינים בנטפליקס כדי שאף אחת לא תצטרך להתקשות באיתורם.
 
פודקאסט סרטי בנות הוא המקום בו מאיה רומן ומריאלה יאבו, יחד עם אורחות שונות, ידונו מדי שבוע בסרטים שברומו של עולם. מאיה היא צופה ותיקה ומריאלה מעולם לא צפתה ברוב הקלאסיקות הרלוונטיות (!).
 
אתן מוזמנות לצפות יחד איתנו, להיזכר בקלאסיקות של פעם, או להנות לראשונה מצורת הבידור הקלילה מכולן.
 
כל הפרקים זמינים גם בספוטיפיי
 
רשימת הסרטים בהם נצפה (שתתארך אם הבידוד יתארך ויהיה ביקוש):
קלולס
שומר הראש
החתונה של החבר שלי
הכי טוב שיש
לא רק שוטרת
היומן
האמת המכוערת
שבועיים מראש
טיפש, מטורף, מאוהב
ריקוד מושחת
 
ספרו לנו איזה עוד סרטים צריכים להיכלל ברשימה של פודקאסט סרטי בנות! (אנחנו כרגע מתמקדות בסרטים שזמינים בנטפליקס אז בגלל זה חסרים כאן נכסי צאן ברזל כמו "עשרה דברים שאני שונאת בך"!).
 

פרק 1 – קלולס

בתכנית הראשונה של פודקאסט סרטי בנות אנו מנתחות לעומק את 'קלולס'; האם מדובר בסרט פמיניסטי? האם אנשים באמת דיברו ככה בניינטיז? מה לא היה עובר בימנו? ולמה לעזאזל פול ראד לא מזדקן?!

פרק 2 – שומר הראש

הפעם בפודקאסט סרטי בנות, פוליטיקלי צופות ב'שומר הראש'! מריאלה ומאיה דנות בשאלות החשובות של זמננו: האם קווין קוסטנר חתיך? איך וויטני כל כך מושלמת? האם מתי שהוא העלילה הזו נראתה הגיונית?

פרק 3 – החתונה של החבר שלי

הפעם בפודקאסט שלנו: 'החתונה של החבר שלי'! מאיה ומריאלה עפו על התלתלז' של ג'וליה רוברטס (ועליה באופן כללי), התווכחו על משמעותה של סצנה בשירותי נשים ודנו בשאלה האם אישה יכולה להשיג גם עצמאות וגם אהבה? 

פרק 4 – הכי טוב שיש

בפרק 4 של סרטי בנות פוליטיקלי צובות בהכי טוב שיש!! מאיה ומריאלה, יחד עם אורחת מיוחדת נועה בורשטיין חדד, ניסו להבין למה הן כל כך סבלו בצפייה המחודשת בסרט? מה הוא אומר על גבריות רעילה? ואיך זה מתחבר ליחס הכללי של ארה"ב כלפי הפרעות נפשיות? 

לביקורות מסך נוספות לחצו כאן

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

לפוסט הזה יש תגובה אחת

 1. Avatar
  שושנה קירש

  לגבי "הכי טוב שיש" – אז לפני הכל , לא האמנתי שראיתי אותו מופיע בקטגוריה של סרטי בנות ו/או קומדיה רומנטית , כי הוא הכי רחוק משם , וכבר בגלל נקודת הפתיחה הזאת , ההתייחסות ו/או הביקורת שלכן מפספסת המון.
  זהו סרט קשה וכבד מנשוא המתאר שלוש דמויות הכי שונות זו מזו שאפשר לתאר ושהכי מצויות בקצוות של החברה האנושית אבל יחד עם זאת אמתיות ואמינות עד כאב :
  סופר (ללא ספק האלטר איגו של התסריטאי)איש חולה מאד הסובל מהתקפי חרדה שה – OCD שלו הוא תוצאה שלהם ובנוסף הוא אכן מיזוגן הומופוב ואדם דוחה ביותר ובלתי נסבל. אם יחידנית קשת יום ומלצרית לפרנסתה על סף היאוש והומוסקסואל שהוא גם אומן. WHAT ARE THE ODDS. המילה אומללים קטנה על שלושתם.
  עכשיו: אם כוונתכן הייתה לנתח את הסרט אך ורק מהזוית ה פ מ י נ י ס ט י ת , ניחא. אבל לחטוא לו כיצירת קולנוע שלמה , זה כבר מעט יומרני בדיוק כמו התרגום הסימולטני המטומטם של המושג – AS GOOD AS IT GETS ל -הכי טוב שיש וממש כפי
  ש – ACOOUNTABILITY ו – RESPONSIBILITY זה לא לגמרי אותו הדבר.

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

העולם שאחרי ישראבלוג: אינסטגרם משתיק את הנערות שלנו

Reading Time: 4 minutes הנערות מסביבנו עסוקות בהעלאת תמונות וסטוריז לרשתות החברתיות. אבל במירוץ להשגת הלייקים, כמה מקום יש לנערות לבטא את החוויות, הדעות והזהויות המורכבות שלהן? האם ב-2020, ייצרנו מערכות חדשות להשתקת קולן של נערות?

הילארי קלינטון: זה מוקדם מדי, וזמנך עבר, ביקורת סדרה

Reading Time: 4 minutes הסדרה התיעודית על הילארי קלינטון חושפת את החוב שלנו לפמיניסטיות מהגל השני, אבל גם מציגה פמיניסטית שמנסה לעבוד מתוך המערכת, נשחקת ומנוצחת. סדרה שמדגישה שהגל הרביעי של הפמיניזם צריך ליצור שיטה חדשה

אלימות במשפחה מתחילה מהמונח עצמו

Reading Time: 3 minutes אני כועסת, ואני רוצה לפרק את הצורה למושג הבזוי שנקרא "אלימות במשפחה". כלומר, באופן מילולי: לפרק אותו לגורמים ולחשוף את האלימות והרוע החבויים בו.