לילה סוער בעזה ובשדרות

לאחר 86 ימים של שביתת רעב נמצא אתמול מת בכלא רמלה האסיר השיח' ח'דר עדנאן, פעיל הג'יהאד האסלאמי, אשר נעצר בפברואר האחרון בחשד שהיה פעיל בארגון טרור לאחר תמיכתו באסירים השובתים רעב בעקבות מעצר מנהלי. לטענתו האישומים נגדו התבססו על עדויות ישנות, והוגשו רק בשל פעילותו הפוליטית וקריאתו למאבק בכיבוש ולמען שחרור האסירים הפלסטינים. עדנאן הורשע בעבר על תפקידו כדובר הג'יהאד האסלאמי בגדה, אך לא בחשד לפעילות חמושה.

"תגידי לכולם שיש לי זכות לחיות כמו כל בן אדם. אני רוצה לחזור לילדים שלי". אמר עדנאן לד"ר לינה קאסם חאסן, היא מספרת עוד כי הוא שבת הרבה בעבר, אבל סיפר שאף פעם לא הרגיש ככה. "הוא אמר שהוא מרגיש שהוא עומד למות. הוא אמר לי, תכתבי כל מילה: 'אף פעם לא הייתה לי הרגשה גופנית כזו."

מותו של ח'דר עדנאן הוביל למתקפות מצד החמאס בעזה לעבר יישובי עוטף עזה במשך כל היממה אתמול.

יותר משבעים רקטות ופצצות מרגמה נורו לכיוון יישובי העוטף במהלך כל היום והלילה אמש. תושבי שדרות והעוטף בילו כהרגלם במצבים אלו במקלטים במהלך הלילה, ונדרשו לחזור לשגרת יום רגילה הבוקר.

אורלי פטל אהרון, תושבת העוטף כותבת הבוקר: "כל חבריי שאינם גרים בעוטף, שישנו טוב הלילה, חשוב שתדעו ששעה מכם, כאן בעוטף חברים שלכם לא ישנו דקה לא עצמו עין. הבומים והאזעקות לא הפסיקו. דעו לכם שאחרי לילה כזה אנחנו אמורים לקום ולתפקד כרגיל, לשים שכבות של מייקאפ, ללבוש חיוך, לשלוח ילדים מבולבלים למסגרות וללכת לעבודה ממש כמו רובוטים. אזרחים סוג ב' או ז' או איזו אות שתבחרו. אנחנו עייפים הבוקר. עייפים מאוד.

במסיבת עיתונאים לתקשורת הערבית בישרה ראנדה מוסא, אישתו של ח'דר עדנאן, על מותו והוסיפה: "הוא ייחל למוות הזה, אנחנו לא רוצים לראות שפיכות דמים, אנחנו לא רוצים שמישהו יגיב על מותו, אנחנו לא רוצים שישוגרו רקטות, מה שיוביל לכך שיפציצו בעזה לאחר מכן. השייח' קיבל את מה שייחל לו. אנחנו לא מצפים מאף אחד שיגיב על מותו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

בחודשים האחרונים, במחאות של משפחות החטופים, אנחנו נתקלות שוב ושוב בחמש הנשים הללו, שמובילות בקול גדול את המחאה. למרות המחירים, למרות הכאב, למרות הקושי, הן מתמידות ופוקדות את בגין יום יום. אז התיישבנו איתן לשיחה.

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.