לאחר דיון עם ארגוני הגברים

הקואליציה הפילה את חוק האיזוק האלקטרוני – שעבר בכנסת הקודמת בקריאה ראשונה ושניה. הציפייה הייתה שיחול עליו דין רציפות והוא יעבור בכנסת זו בקריאה שלישית – אך בטרם עלה החוק להצבעה בכנסת, זימן השר לביטחון פנים, איתמר בן גביר, דיון מיוחד בו השתתפו ארגונים פמיניסטיים, אך גם ארגוני גברים המניפים את דגל "תלונות השווא". לטענתן, נשים משקרות ומעלילות על גברים בשל סכסוכי גירושין.

ביום חמישי, 2.3.2023 הוזמנו ארגונים שעוסקים באלימות נגד נשים דוגמת "פורום מיכל סלה", "ויצ"ו" ו"נעמת" וארגונים אנטי-פמיניסטיים, דוגמת עמותת "לצידכם", "אבות למען צדק" ו"בוחרים במשפחה", לדיון במשרדו של השר בן גביר בנושא חוק האיזוק האלקטרוני, שעלה לחקיקה ביום ראשון שלאחר מכן. מנהלת המערך המשפטי בויצ"ו גילי ורון, שנכחה בדיון, אמרה לאחריו כי "עלה חשש כבד שהשר נפגש עם ארגוני הגברים קודם למפגש".

המשרד של השר לביטחון פנים ניסה להציג את המהלך כדרך לנהל דיון "מאוזן" – עם נציגים משני הצדדים. המסקנות מהדיון הן שכדי להימנע מתלונות שווא, יש צורך להחיל את חוק האיזוק רק על מי שכבר הורשע בעבר באלימות נגד נשים ויש כלפיו תלונה נוספת – עמדת ארגוני הגברים.

חדשות הכנסת
חדשות הכנסת

כעת נראה שבן גביר מקבל במלואה את עמדת ארגוני הגברים והחוק החדש שיציע יכלול, כפי שהבטיח במילותיו, "נוסח מאוזן יותר" כלומר – ינוסח תוך הכרה ברעיון של תלונות שווא כתופעה קיימת שיש לקחת בחשבון בחקיקה, על אף שכל הנתונים מצביעים על היותה תופעה שולית עד אפסית. החוק גם יאפשר לגברים שהורשעו באלימות (דבר לא פשוט בפני עצמו) להסתובב ללא מגבלות עד להרשעה נוספת.

ביום א', כשהופל החוק, מחו חברות כנסת עם אזיקים על ידיהן. ערב לפני כן נרצחה ורה פלצינטה ז"ל על ידי בן זוגה. כשחברות הכנסת הזכירו את הנרצחת, בן גביר האשים אותן שהן מנצלות את הירצחה של ניצול ציני. לנו נגמרו המילים

כיצד הפילו ארגוני הגברים את חוק האיזוק האלקטרוני?

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

הצבא זימן חיילות מילואים לא קרביות לשרת כסוהרות על מחבלי הנוחבה. החיילות העלו חששות, השמיעו את קולן וחלקן סירבו להגיע. על מנת שהן תוכלנה להרגיש בטוחות ומקצועיות, יש להעניק להן הכשרה מקיפה ומעמיקה לפני שהופכים אותן לסוהרות, כפי שנהוג במשטרה הצבאית או בשב"ס, אחרת זה להפקיר אותן לגורלן, בדיוק כמו התצפיתניות.

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.