איזו עשייה היתה לך עד כה למען נשים?

כאישה וכאישה המועסקת בתחומי ההייטק והכספים לצד התנדבות במועצה המקומית ובקהילה, כאשר כל אלה הם תחומים מאוד תובעניים, אני מודעת היטב, הן ליכולות של נשים במגוון רחב של תחומים, הן בבעיות בהן הן נתקלות בשוק העבודה ובמגזר הציבורי והן בפערים שעדיין קיימים לצערי במקומות רבים מידי.

כבר מנשים כמו דבורה הנביאה ועד היום עם נשים ביאהו, פייסבוק, רפואה, אקדמיה, ממשל, דיפלומטיה, ביטחון ועוד מוכיחות שהן לא נופלות ביכולותיהן מגברים.

חשוב לי לציין שאני בהחלט מתכוונת להיות ראשת המועצה של כולם, על כל גווניהם וצרכיהם ואפעל לטובת כל המגזרים.

בתקופה בה אני רצה לראשות המועצה, אימצתי קבוצה מדהימה של נשים וגברים מוכשרים, מקצועיים, עם רצון אדיר לתרום ולפעול למען הקהילה ולכן מחד יסדתי רשימה מרשימה של בעלי יכולות להנהיג את המועצה לטובת הכלל אשר כוללת 6 נשים, אני בראשן ושבעה גברים, ומאידך נשים רבות שעוסקות במגוון רחב של תחומים בישוב ובהם: התנדבות, הדרכה, סיוע משפטי, קריאה, קבוצות מיקוד מקצועיות, חינוך, שיפור המוראל והחזות ועוד.

הנשים הן חלק בלתי נפרד ואפילו מוביל בקהילה, והגיע הזמן שננצל יותר טוב את היכולות שלהן לטובת הכלל ועתידנו ואני בהחלט מכניסה זאת לסדר היום בישוב. בנוסף, אני מאמינה שכאשר נותנים לנשים לפעול ולנצל את יכולותיהן, כל המרחב שלנו נעים יותר, לנשים איכויות רבות שהקהילה יכולה ליהנות מהם וזה פועל גם ברמה ההתנהגותית, זה מעניק להן יותר כבוד והערכה, מעלים התנהגות פוגענית ומזלזלת כך שדבר גורר דבר, כולנו מתקדמים ונהנים מעתיד משופר.

מה בכוונתך לעשות למען נשים במידה שתבחרי?
כאמור, מחצית מרשימתי כוללת נשים ונשים רבות נוספות תורמות על בסיס קבוע בניהול וקידום הישוב. אני רואה עדיין הרבה אימהות ביניהן חד הוריות אשר צריכות סיוע, נפעל ונמשיך לחזק אותן, תוך מתן הדרכה, ליווי, סיוע במזון, לבוש וספרים במקרי הצורך, יחד עם ליווי אימהות צעירות וחוגים לכלל התושבים כולל כמובן את כל המגזרים.

בנוסף, מתקיים אצלנו מעגל של נשים חזקות אשר פועלות למען הקהילה, אני בהחלט מעודדת פעילויות כאלה בישוב.

מתוך הכרות עם נקודות החוזקה של נשים, בחרתי במקביל, מספר נשים מוכשרות עם גישה טובה לאנשים, אני קוראת להן "נשים של אנשים" והן מסתובבות ושומעות את התושבים ומרכזות עבורי נושאים מלמטה שחשוב לטפל בהם ולא תמיד צפים ומגיעים אלינו ישירות. כמובן שישנו אירוע נשים קבוע בישוב ביום האישה הבינ"ל ואני בהחלט מתכוונת להמשיך במסורת הזאת.

לאחרונה אנחנו עובדות גם על פעילויות אורח חיים בריא וספורט, לצד קבוצת ההליכה שלי שמיועדת לגברים ונשים, אני פועלת ומסייעת להקמת קבוצות ספורט וכמה ענפים כדי שכולנו נרגיש טוב, נאפשר גמישות ומגוון של פעילויות וכמובן נעביר את זה הלאה כאשר האימהות והנשים הן שנותנות את הטון החברתי וההפעלות במרבית הבתים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.