Reading Time: < 1 minute

אירית ירון דקר: אין דבר כזה "תחזור לעצמה"

Reading Time: < 1 minute

לעמוד הראשי של הפרויקט 

מאת: אירית ירון דקר

בואו נדבר על מיתוס. בואו נשבור מיתוס, בואו ננתץ אותו לחתיכות קטנות שהן בעצם אבק.

אחד הביטויים השנואים עליי בנוגע לנשים אחרי לידה הוא "חזרה לעצמה". וואו, איך היא חזרה לעצמה, החזירה לעצמה את הגוף, היא גם אמא אבל "עדיין" אישה.  יש מיתוס כזה, שאישה צריכה "לחזור לעצמה" אחרי הלידה. קודם כל, בלי קשר למשקל, אישה אף פעם לא "תחזור לעצמה" אוקיי? הלידה עצמה, הלידה מחדש כאמא, זה משנה הכל, לטוב בעיקר ולפעמים גם לקצת פחות נח. כן. החברה מהללת ומשבחת נשים שחזרו למשקלן שלפני ההריון, ואם היא רזה עוד יותר מאז זה בכלל נס. נס! איזו אישה, אפילו שהיא אמא. למה זה כל כך חשוב לכם? למה לא נפעמים ככה מנשים שמצליחות להתאפס על עצמן אחרי הלידה, להתמודד עם המציאות החדשה, לחזור לעבודה אחרי פאקינג 3 חודשים ולתפקד ממש ממש סבבה?

זה לא פוסט נגד נשים רזות, שיוצאות מבית החולים עם סקיני (זה לא, בחיי, אבל רבאק, איך? איך?!), זה פוסט נגד הילולת הרזון והדחיקה החברתית "לחזור" לעצמך, פיזית, נפשית, זה פוסט נגד פרסומת שראיתי עכשיו ומצהירה שאפשר להיות גם אמא וגם אישה! היייייי, לא נדהמתי ככה מאז המצאת הגלגל. ובגלגל אני מתכוונת לצמיגון שנשאר לי על המתניים מאז הלידה ולא ירפה כנראה בחיים.
אני אירית, אישה ואמא, והפוך ועוד המון דברים.

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. Avatar
    נטע פיטקובסקי

    כתבת מדויק! מפריע שכולם כל הזמן מתפעלים ומעירים בקול רם על המשקל של אישה בכל שלבי חייה כאילו זה משהו ציבורי, ובייחוד אחרי לידה כאילו היא עשתה משהו רע שיש להתנער ממנו. במקום להעריך אותה. ויותר מזה, הצביעות באמירה – מצד אחד מהללים את אלו שחוזרות למשקל שלפני הלידה מצד שני אם הן מעזות לעשות כן מצקצקים כלפיהן כאילו הן עסוקות בעצמן במקום האמהות. בקיצור, אי אפשר לנצח! ולמה אף אחד לא מעיר על הכרס של האבא, אפילו לא ברמיזה? למה הגוף שלי הוא ציבורי?

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

מסתמן: עצירות במתקן כליאה עברו כריתות רחם ללא הסכמתן

Reading Time: 4 minutes דיווחים ראשוניים על כריתות רחם והליכים כירורגים אחרים שנעשו ללא הסכמה בנשים במתקני כליאה בארצות הברית. ברקע: היסטוריה אמריקאית של עיקור כפוי במאה האחרונה, בקרב אוכלוסיות מוחלשות – ילדות אמנה, נכות, סובלות ממחלות נפש, וכהות עור

חטאתי לפנייך ואני לוקח אחריות

Reading Time: 5 minutes התנצלות, מרחב החלמה ולקיחת אחריות אמיתית הם חלק מהתהליך המורכב שקורבנות מתמודדות איתו לאחר פגיעה. אך, מובן מאליו ככל שזה יישמע, טרם הבנו את המשמעות הרחבה של הדברים

הייתי שם

Reading Time: 50 minutes במה פתוחה לעדויות על אלימות כלפי נשים, כחלק מפרויקט #הייתי_שם בעמוד הפייסבוק של פוליטיקלי קוראת. העדויות הללו מציגות תמונה רחבה ומעמיקה של אלימות כלפי נשים בישראל ושל המדינה, החברה והתרבות שתומכות בה.

בעקבות האימהות – יומן מסע

Reading Time: 12 minutes השיטה פשוטה – הם קודם כל מפצלים בין המפגינים. מרחוק אנחנו רואות אימהות אחרות, אנחנו מקוות שזה עוזר. כמה דקות אחר כך הן מופיעות עם עיניים אדומות ומספרות שהפעם, האלימות הופנתה גם אליהן.