Reading Time: 2 minutes

דניאל רובין "כלום לא עובר על ידי"

Reading Time: 2 minutes

נדמה לאחרונה שיש גל חדש, של יוצרות מוכשרות להפליא שמוציאות אלבום בגיל צעיר, ואחרי אלה שיק בלום רחל ירון ומיכל נאמן, הגיע תורה של דניאל רובין.
שהשיקה את אלבומה הראשון "כלום לא עובר על ידי" שבוע שעבר בלבונטין 7.
עם המון קהל שהיה נראה מורכב בעיקר מצעירים, והתרגשות רבה שלה בעצמה ניגשה דניאל רובין יחד עם להקתה "הגברות" וניגשו לנגן את כל האלבום יחד לראשונה מול קהל. ההתרגשות היתה עצומה, הקהל היה המון ונלהב, בעיקר היתה אווירה של קסם באוויר.

וקצת לעניין האלבום עצמו, הסינגל הראשון שצבר תאוצה באופן שהפתיע אותי היה "הרגשתי יפה", שונה מהקו המוזיקלי של רוב האלבום, בלחן העליז או בתוכן הקליל יחסית. כשיצא כסינגל לא התחברתי אליו יותר מדי, ומודה כי ציפיתי לאלבום בינוני וחמוד, בעיקר חמוד, ולא מעבר.
כמובן שטעיתי, כשיצא "שלושה רבעים" עם הנהדר הבנתי, טעיתי ובגדול. דניאל מצליחה להיות כנה ורגישה, ולא רק קלילה וחמודה.
"שלושה רבעים" שיגע אותי ממש, הייתי חייבת להשמיע אותו לכל מי שאני יודעת שאוהב מוזיקה. והוא הסיבה העיקרית שהגעתי להופעה. רציתי לדעת מה עוד דומה לו.

האלבום נפתח ומסתיים עם כמעט אותו הקטע, הראשון "תתעורר" והשני "היא בורחת". בעלי אותו טקסט ושונים באורכם, שהופכים את האלבום למעגלי וגורמים לרצות לשמוע את האלבום שוב ושוב. ממשיך עם "הרגשתי יפה", עליו דובר מעט קודם ומתקדם ל"כלום לא עובר על ידי", שזה הוא גם שם האלבום, וסוג של המראה של האלבום, מעבר לשיר עצוב. דניאל חושפת תהליכים טבעיים מהחיים האמיתיים ואת ההשפעה שלהם על הנפש בלי להתבייש או לחסוך במילים. אפשר להבחין בעיקר בכך בשירים "ריקה" "עירומים" ו"שלושה רבעים".

"אהבתי אותה פעם" הוא שיר דחוס יותר במעט מרוב הרצועות באלבום, כרגע המועדף עלי. הקלידים הדומיננטים עושים לו רק טוב. האווירה הקלילה אך לא חמודה מדיי, שממשיכה עם האלבום באותו הקו ועדיין מצליחה ליצור שיא קטן. נדמה שנכתב בשיתוף פעולה עם שלומי שבן.
גם את "לך" אציין לטובה, גם לו הקלידים מחמיאים, הטקסט מספר על דניאל אסרטיבית יותר, אם ברוב האלבום היתה הרגשה של פאסיביות מצידה עכשיו היוצרות התהפכו. ממשיך את השיא שיצר "אהבתי אותה פעם".

מסיבה לא ברורה, המון אלבומים של אמנים צעירים מרגישים לי לא תמיד מספיק בשלים בשביל להוציא אותם לאוויר העולם, אני שמחה שדניאל הוציאה את "כלום לא עובר על ידי" בגיל צעיר כל כך, ברור לי שהיא עוד תגיע רחוק מאוד, ותהיה אחת מהגדולות במוזיקה הישראלית בעשור הבא.

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

מגיעה לנו גינקולוגיה אחרת

Reading Time: 5 minutes למקצוע הגינקולוגיה עבר והיסטוריה שמשליכים על ההווה שלו. יתרה מכך, אופן ההתמחות של גינקולוגים וגינקולוגיות לא תואם רפואה יומיומית עבור נשים. הגיע הזמן לרפואה פמיניסטית

חוקים כמו חול ואין מה לאכול

Reading Time: 2 minutes אתמול נדונה הצעת החוק בנושא אלימות כלכלית בכנסת. השיח הציבורי התמקד בסערה שהתחוללה בכנסת בדיון – אך מה עם מהות החוק עצמו? דעה