הבלוג "נשים מצלמות" מורכב מנשים שאוהבות צילום, שמתרגשות מפעולת הצילום, שמוצאות בה דרך להתבטא. בין אם את צלמת מקצועית או מצלמת להנאתך, בין אם יש לך מצלמה שווה או שאת מצלמת בנייד, אני מזמינה אותך לשלוח עד 16 דימויים למייל. בתגובה, אשלח לך מספר שאלות והתשובות אליהן, ביחד עם התמונות, יתפרסמו כאן. oshri.hayun@gmail.com

קוראים לי שונית פלקו-זריצקי, נולדתי לאמא פינית ואבא ישראלי, גדלתי במושב יפה בשרון. שם, בריצה ברגלים יחפות על שבילים לוהטים, ספגתי את האהבה לטבע ואת החיבור לאדמה. בביקורים בבית הקיץ של משפחתי בפינלנד והשחייה באגמים, נטמעה בי האהבה למים, נופים ובעלי חיים מארץ רחוקה. גם האסתטיקה הפינית, המינימליסטית והחמה טבועה בי. השורשים האלה לימדו אותי להתבונן, להבחין בהבדלים ושינויים, להיות רגישה לסביבה.

תמונה

אני בת 45, נשואה לאסף ואמא לגילעד, אורי ומאיה, חייבת להיות בתנועה מתמדת, אוהבת ללמוד, להתנסות, לחוות ולחקור. דקה מיום הולדתי הארבעים, עברתי עם משפחתי לדאלאס טקסס, היה שם כל מה שהכרתי במושב שלי – רק להיפך! חוויית המרחק, המרחבים העצומים ואפילו האור השונה היוו הזדמנות חדשה להתבונן סביב. הקפדתי לרוץ, לשחות ולטייל. זו הייתה  גם הזדמנות עבורי לחזור לאהבה הישנה… ליום הולדת הארבעים שלי קניתי מצלמה ויצאתי לדרך שפתחה בפניי עולם מופלא. בקיץ האחרון, אחרי שנת לימודים בסטודיו גברא, החלטתי לעשות הסבה מקצועית וממהנדסת מחקר במעבדה לניטור מים התחלתי לעבוד כצלמת.

השנה למדתי בקורס "כיתת אמנית" בהנחיית שגית זלוף נמיר, ופתאום הכל נכנס למקומו. אני גמעתי את המילים שלה שבאופן הכי טבעי פתחו בפני עולמות חדשים והוציאו את כל מה שהיה שם תמיד ולא מצא דרך החוצה. מתחילת הקורס המוח שלי עובד 24/7, אני מקבלת השראה מכל דבר שנקלע בדרכי, מיצירות אמנות, מרגשות או מסתם סיטואציות שצצות: מצחיקות, מגוחכות, מעצבנות, מכאיבות.

בימים אלה אני עובדת על סדרת "השחיינית". אני מוצאת קשר בין המיטה למים. המיטה שמסמלת מקום חם, מחבק ומנחם, מסמלת עבורי גם עצבות ודיכאון. כמו המים, שמצד אחד עוטפים את העובר ברחם אימו, נותנים תחושה של ניקיון, רעננות והתחדשות, ומצד שני, עלולים להיות מסוכנים ולהוביל לחנק וטביעה.

סדרת השחיינית כולה מהווה את הדיוקן העצמי שלי. הצורך להתקדם כל הזמן, גם כשלא ממש ניתן, מאפיין אותי. הצבעוניות הסקנדינבית, מתחברת עם השורשים הפיניים שלי, האמונה שתמיד צריך לחתור קדימה, שהכל בידיים שלי, היא ניגוד מוחלט למנוחה וההתכרבלות שמיטה מסמלת. יש בי את הניגודים שהתמונות מביעות.

תמיד העדפתי להיות מאחורי העדשה, ולא להצטלם, לאחרונה אני מצלמת כמעט רק את עצמי. אני מרגישה שאצליח להגיע לתוצאות האופטימליות מבלי לביים אדם אחר, במטרה למתוח את הגבולות שלי ולהביט בעצמי באומץ, לקבל את הטוב, ולהתמודד עם מה שפחות.

 

אני לא חזקה במילים, לכן אני מצלמת. הייתי רוצה שהצופה יחליט מה הוא רואה ומרגיש, מבלי לתחום אותו בנישה שנגזרת מהטקסט. בעבודותיי אני אוהבת להשתמש בהומור/ הגחכה. לדוגמא, "תהילה" שמתייחסת לתהילתה של עקרת הבית או "מיס קורונה 2020" שמתייחסת בגיחוך לירידה הכללית מהפסים.

 

בחלק מעבודותי אני מתיחסת לפחדים ולקשיים המלווים את האמהות שלי.

עבודות של חקר: מטמורפוזה, טקסטורות גאומטריה.

בימים אלו במוזיאון חיפה לאמנות תערוכה בשם "מרחבים במשבר". התערוכה כוללת תשע תערוכות ביניהן התערוכה "נגופים" אותה אצרה בכישרון רב, שגית זלוף נמיר. בתערוכה מוצגות עבודות של סטודנטים מקורסי מאסטר של שגית, המגיבות דרך עדשת המצלמה,  להוויה החדשה שנכפתה על כולנו, עם פרוץ מגפת הקורונה. אני מתרגשת, לאחר שנה אחת בלבד בה אני מגדירה את עצמי כצלמת, להציג שתיים מעבודותיי בתערוכה זו לצד יוצרים כה מוכשרים.

 

אתר האינטרנט שלי:

https://www.shunitza.com/

אינסטגרם:

https://www.instagram.com/shunitza/

פייסבוק:

https://www.facebook.com/shunit.zaritskyflakowicz

לטורים הקודמים בפרויקט "נשים מצלמות" לחצו כאן

תגובות

2 תגובות

  1. “החיים שלי חזרו !!! אחרי 14 שנים של נישואים שבורים, בעלי עזב אותי ואת שני התאומים שלנו. הרגשתי שחיי עומדים להסתיים כמעט והתאבדתי, הייתי רגשית מאוד זמן רב. אבל בזכות גלילת איות בשם ד"ר אלאבה אותה פגשתי ברשת ביום נאמן אחד כשדפדפתי באינטרנט וחיפשתי גלגית כישוף טובה שיכולה לפתור את הבעיות שלי נתקלתי בכל עדויות על גלגול הכישוף המסוים הזה. יש אנשים שהעידו שהוא החזיר את אהובתם לשעבר, יש שהעידו שהוא משחזר רחם, מרפא הרפס ומחלות אחרות, יש שהעידו שהוא יכול להטיל כישוף להפסקת גירושין וכן הלאה. נתקלתי גם בעדות מסוימת, מדובר באישה בשם סוניה, היא העידה על האופן שבו ד"ר אלאבה החזירה את אהובה לשעבר בפחות משבעה ימים והפכה את ההשפעה של סרטן ילדיהם הקטנים, ובסוף עדותה היא הפיל את כתובת הדואר האלקטרוני של ד"ר אלאבה. לאחר שקראתי את כל אלה החלטתי לנסות את ד"ר אלאבה. יצרתי איתו קשר בדוא"ל והסברתי לו את הבעיה שלי. ותוך 3 ימים בלבד בעלי חזר אלי ופתרנו את הבעיות שלנו, ואנחנו אפילו יותר מאושרים מבעבר. ד"ר אלאבה הוא באמת אדם מחונן ואני לא אפסיק לפרסם אותו כי הוא אדם נפלא … אם יש לך בעיה ואתה מחפש גלגיית כישוף אמיתית ואמיתית שתפתור לך את כל הבעיות שלך. נסה את ד"ר אלאבה בכל עת, אולי הוא התשובה לבעיות שלך. הנה איש הקשר שלו {dralaba3000@gmail.com} או העבר לו WhatsApp דרך איש הקשר שלו למטה +2349071995123 תודה לך ד"ר ALABA.

  2. ואאו שונית!! איזה כתבה ואיזה התקדמות! גאה בך! וגם סוף סוף קיבלתי הסבר מפורט על השחיינית שהיה לי חסר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.