שיחה עם בת זוגו לשעבר של דוד נתנזי המואשם בהמתה בקלות דעת

שמו של דוד נתנזי, תושב ירושלים בשנות השלושים לחייו, פורסם אתמול (7.3) בכלי התקשורת כחשוד בהמתה בקלות דעת של ארוסתו – אבישג פחימה בת ה-22 מירושלים. על פי הודעת המשטרה, נמצאה פחימה בשבת האחרונה ללא רוח חיים בדירה שבשכונת קטמון. לצידה נמצאו חפיסות של תרופות וכדורים שונים, אותם על פי החשדות סיפק לה נתנזי והם הובילו למותה. 

הנאשם, סניגורו וגם האישום עצמו – "המתה בקלות דעת", מציגים את המקרה כטרגדיה שאין בה אשמים. אבל שיחה שערכנו עם בת זוג לשעבר של נתנזי, חושפת דפוס זהה שמאיר בצורה אחרת את הפרשה כולה. בראיון מיוחד לפוליטיקלי קוראת, מספרת אורית (שם בדוי), בת זוגו של נתנזי בשבעת החודשים עד לחודש נובמבר האחרון, על דפוס הפעולה של דוד נתנזי. היא מתארת מערכת יחסים קשה, במהלכה דרדר אותה נתנזי לשימוש לא מידתי בכדורים פסיכיאטריים, השתמש בה כדי לסחור בהם ובודד אותה מחיי החברה שלה, עד שמשפחתה אילצה אותה להיפרד ממנו. 

"האמנתי לכל מה שהוא אמר לי"

"הוא הציג עצמו כתסריטאי וכאיש עסקים", מספרת לנו אורית על תחילת מערכת היחסים שלהם. "ממש אדם עם ראש על הכתפיים. אדם רציני. בהתחלה מערכת היחסים הייתה יפה. האמנתי לכל מה שהוא אמר והוא גם מאוד הרים אותי בהתחלה. גם המשפחה שלי מאוד אהבה אותו, הוא עשה עליהם רושם טוב. בסוף, הם אלה שהתערבו והוציאו אותי מתוך מערכת היחסים הזו, בכוח". 

איך הגעתם למצב הזה?

"הוא סיפר לי שבמסגרת העבודה שלו כתסריטאי, הוא עובד על סדרה שמתמקדת בעולם הפשע. בשביל לכתוב את זה, הוא אמר, הוא צריך להיכנס לדמות ולכן הוא עושה כל מיני דברים לא חוקיים. חודשיים אחרי שהתחלנו לצאת גיליתי שהוא מכור לכדורים נרקוטיים. הוא היה מזייף מרשמים של רופאים בכירים בבתי חולים כדי למשוך עוד תרופות על מספרי תעודות זהות של אנשים שהוא מכיר. היו לו המון חותמות של רופאים. בשלב מסוים הוא גם דרש ממני לעשות דברים עבורו. למשל, ללכת לפסיכיאטר כדי להוציא עבורו כדורים. בדיעבד הבנתי שהוא סוחר בהם. גם אותי הוא הכניס לשימוש בכדורים האלה, אחרי ריב אחד שהיה לנו, שהוביל להתקף חרדה שלי. אז הוא נתן לי כדור אחד שעשה לי טוב ולאט לאט הוא הביא לי עוד ועוד כדורים עד שנכנסתי לזה ביחד איתו". 

ומה קרה מאותו הרגע?

"המצב שלי מאד התדרדר, ירדתי המון במשקל והגעתי לאשפוזים. הגעתי לתת תזונה וירדתי 16 קילוגרמים. אחרי שנפרדנו גיליתי שהוא גם  גנב ממני כסף והחביא אצלי בבית נשקים וכדורים. כשהיינו ביחד האמנתי לכל הנסיבות שהיה ממציא לי… הוא שקרן גדול. היו לו לוחיות רישוי גנובות, תעודות זהות של אנשים שהוא גנב, כרטיסי אשראי גנובים… הוא גנב ציוד מבתי חולים, חומרים רפואיים… הוא היה יוצא מהבית עם נשק וחוזר נסער". 

הלכת עם זה למשטרה? 

"לא. לא עשיתי כלום. הייתי במצב נפשי מאד לא טוב אחרי הפרידה, ורציתי להמשיך הלאה". 

על פי הדיווחים, נעצר נתנזי לפני מספר חודשים בחשד שתקף בת זוג אחרת באמצעות פטיש. עוד עולה, כי אביו של נתנזי הגיע לזירת המוות של אבישג פחימה ז"ל בניסיון לשבש ראיות. עורך הדין של דוד נתנזי, עו"ד יהודה ששון, מסר לתקשורת כי אבישג פחימה ז"ל ונתנזי היו עתידים להתחתן בעוד חודש וכי פחימה ניתקה את הקשר עם משפחתה בגלל שלא תמכו בקשר. קרובת משפחה של פחימה מסרה בדיווח כי דוד נתנזי היה אובססיבי אליה ואבישג פחימה תכננה להיפרד ממנו. במשך שעות היא לא ענתה לטלפונים, עד שאימה הגיעה לביתו של הנאשם, אביו פתח לה את הדלת וטען שפחימה לא נמצאת במקום. "היא גילתה עליו המון שקרים", מסרה קרובת המשפחה. 

על פי גרסת המשטרה לאירועים, ביום חמישי התקבל מאימה של הצעירה דיווח על היעדרותה. שוטרים הגיעו לביתו של הצעיר ונתקלו בהתנגדות מצידו לבקשתם להיכנס לדירה. לאחר מספר דקות יצאה הצעירה ואמרה לשוטרים ש"הכל בסדר". יומיים לאחר מכן, ביום שבת, התקבל דיווח על צעירה בת 22 כשהיא מחוסרת הכרה בשל צריכת 22 כדורים נרקוטיים. השוטרים שהגיעו לזירה הבחינו בשתי שריטות יבשות על ידיה של הצעירה ובקופסאות רבות של תרופות בחדר השינה. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miri Michaeli (@mirimichaeli_)

"כמה בקלות זו יכלה להיות אני"

"הוא התחיל לצאת איתה במקביל למערכת היחסים איתי", מספרת לפוליטיקלי קוראת אורית שאף פגשה את אבישג פחימה ז"ל. "הוא גם סיפר לי עליה וביקש ממני לעקוב אחריה. הוא אמר שהיא מגיעה ממשפחת פשע ושהוא רוצה להתקרב אליה כדי לאסוף מידע על המשפחה שלה. כשלא שיתפתי איתו פעולה, הוא סובב את זה עלי וטען שהוא נאלץ להתקרב אליה ולהיות בן הזוג שלה, כי אני לא עשיתי את העבודה שלי ולא עקבתי אחריה… בשלב מסוים הוא פשוט הציג אותה כבת הזוג שלו, בשלב הזה נפרדתי ממנו".

מה את זוכרת מהמפגש עם מי שלימים תהיה ארוסתו?

"אני זוכרת שאמרתי לה שתיזהר כי הוא שקרן ומניפולטיבי מאוד. אותי הוא בודד מחיי החברה שלי. הוא היה הולך אליהם ומאיים עליהם שלא יעיזו לדבר איתי. הוא לא נתן לי להיות בקשר עם אף אחד, היה קנאי בצורה בלתי רגילה, היה מחטט לי בטלפון ומאשים אותי בבגידה". 

מה עבר לך בראש כששמעת על מה שקרה? 

"הלם. זו בקלות יכלה להיות אני. אני שומעת את הסיפור ואני מדמיינת את עצמי בתוך הסיטואציה. ברוך השם שהמשפחה שלי הוציאה אותי משם ושהחברים שלי, שהוא בודד ממני, חזרו והתערבו לי בחיים עד כדי כך שלא הייתה לי ברירה אלא לצאת מזה. אבל זה מפחיד נורא. אני עד היום מפחדת ממנו. גם כשהיינו ביחד היו לו התקפי זעם, הוא היה נכנס לקריזות והיה ממש מפחיד להיות לידו. אני עדיין לא קולטת שזה מה שקרה". 

תגובות

עו"ד רווית זילברפרב, בשם המשפחה: "ביום חמישי הייתה אבישג אמורה להתחיל את הסטאז' שלה בראיית חשבון, אך משלא התייצבה – הבינו בני המשפחה כי משהו אינו כשורה. חלפו עוד שתי יממות ומספר קריאות למשטרה – עד שנמצאה ללא רוח חיים בביתו של מי שהיה בן זוגה, עם סימנים מחשידים של חומרים נרקוטיים שגרמו למותה. ככל שחולפות השעות, מתבהרת התמונה כי ככל הנראה מדובר בגבר שנהג באלימות שיטתית כלפי בנות זוג קודמות, ואף נעצר בעבר בגין סיבות אלו. הכתובת היתה על הקיר ולעיני המשטרה. לא נשקוט עד שהצדק לא ייצא לאור. את אבישג לא נוכל להשיב, אך נעשה הכל כדי למנוע את הרצח הבא".

דוברות המשטרה ביקשה למסור: במסגרת חקירת נסיבות מותה של אשה שהייתה בשנות העשרים לחייה, ונמצאה בדירה בירושלים ביום שבת האחרון ללא רוח חיים, משטרת ישראל עצרה הבוקר לחקירה חשוד בשנות ה-60 לחייו בחשד לעבירות קשירת קשר וסיוע לאחר. החשוד שנעצר הועבר לחקירה בתחנת המשטרה. כמו כן, שלשום הוארך מעצרו של בן זוגה שהיה עמה בדירה ונחקר אף הוא בחשד למעורבות בגרימת מותה של הצעירה, זאת לאחר שעפ״י החשד היא נטלה כדורים שהובילו למותה. מחר צפויה המשטרה לבקש בבימ"ש את הארכת מעצרם של שני החשודים שנעצרו, וחקירת המשטרה נמשכת.

עורך דינו של הנאשם, עו"ד יהודה שושן מסר כי: "מדובר בארוע טרגי במיוחד, מרשי כואב את מותה של בת זוגו אותה אהב ועתיד היה להנשא לה בחודש הבא. חקירת המשטרה תוכיח, כי למרשי לא היה כל מעשה או מחדל בתוצאה המצערת. מרשי טרם נחקר אודות הטענות העולות בכתבה ולכן לא אוכל להתייחס אליהן. יחד עם זאת אוכל לאמר, כי בגין פציעתו של מרשי בתאונת דרכים קשה לפני מספר שנים הוא נוטל תרופות נוגדות כאבים".

מהפרקליטות נמסר כי "האירוע נמצא כעת בחקירת המשטרה ולכן יש לפנות אליה"

תמונה ראשית – באדיבות המשפחה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

צילום: סיה רם שצ'ופק
מה קורה כאשר פוגשות פוגע שמודה שפגע, לקח אחריות על מעשיו ואף ישב בכלא? אתי בן שימול פגשה אדם כזה במהלך נסיעה באוטובוס וזה הביא אותה למחשבות מרובות על אפשרויות אחרות של עשיית צדק במקרים של אלימות נגד נשים ואלימות מינית בפרט. היא מתארת לנו את המחשבות שהמפגש יצר אצלה ועל הטלטלה הרגשית אחריו
נשים בעלות דעות שונות, אמונות שונות נפגשות ומדברות על כל מה שדומה וגם על השונה, בכבוד, הקשבה והכלה. מחפשות את המשותף מתוך כאב על המצב בחברה, על הפילוג והכוחנות. גם בזמנים כאלה אפשר ונכון למצוא ולתת מקום לדומה ולמחבר.

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.