Reading Time: 2 minutes

מכתב לקוראות בימי מגיפה

גם בימים קשים כאלה, כשוירוס הקורונה זורע בהלה וחרדה בכולנו, פוליטיקלי קוראת כאן כדי להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית
Reading Time: 2 minutes

בשבועות האחרונים ישראל, כמו מדינות אחרות בעולם, נכנסה למצב שכמוהו עוד לא הכרנו: מחד, וירוס מסכן חיים שלא מבדיל בין עמים, גבולות, גילאים או מגדרים ומאידך, תגובות ממסדיות הולמות יותר או פחות לסיטואציה. הדרך לסיום התקופה המוזרה הזו נסללת בעודנו מתקדמים והמצב עמום וחסר וודאות.

פוליטיקלי קוראת, בהיותה מערכת עיתון פמיניסטית, בוחנת את המציאות מעמדה זו ומורגלת בנקודות מבט חברתיות על המציאות. גם בעת הזו ברור לנו שלא ניתן להתעלם מהשינויים הגדולים שתעבור האנושות בעקבות האירוע ההיסטורי הנוכחי כל שכן – לא ניתן להתעלם מהשינויים שאנו עוברים ועוברות כבר עכשיו.

בעוד הוירוס מאיים על בריאותם של אזרחים ואזרחיות בכל רחבי העולם וכן על פרנסתם ובריאותם הנפשית, הסגר הכפוי והנהלים הנוכחיים מביאים עימם אתגרים חדשים. בתקופות מתח שכאלה, זכויות אדם נפגעות באופן דרסטי ובמיוחד זכויותיהם של אלה שגם כך נפגעים בעיתות שגרה, בין היתר כמובן, נשים מרקעים שונים שגם כך נמצאות בעמדה מוחלשת וכל אוכלוסיה אחרת, שרגילות להפניית עורף מהממסד וכעת, משגופי התקשורת עסוקים ביומים של קורונה, נותרות חשופות עוד יותר לכשליו.

גם כעת, פוליטיקלי קוראת כאן כדי להמשיך ולהאיר את הזרקור על השאלות האלה, להמשיך ולהביא את הסיפורים שנוח לנו להתעלם מהם. סיפורים שגם בימי שגרה לא מקבלים את תשומת הלב הראויה להם מערוצי התקשורת הפופולאריים ובימים מתוחים שכאלה, עוד יותר.

אנחנו מזמינות אתכן לכתוב לנו, להציע סיפורים, לקחת חלק בסיקור, לספר לנו מה עובר עליכן במהלך התקופה ההזויה וההיסטורית הזו ולהאיר באור נוסף על המציאות הנוכחית שלנו. המשבר הנוכחי קשה, מטריד, לא בטוח ועם זאת, מציע לנו הזדמנות לבחון מחדש את העקרונות עליהם קיימנו את האנושות עד עתה, לחפור מחדש בטקסטים פורצי הדרך שנכתבו כאן לאורך השנים וכן לעסוק מחדש בתרבות, בחברה ובפוליטיקה הסובבת אותנו, מנקודת המבט החדשה שמביאה עימה העת הזו.

נשמח לשמוע מכן: Politically.Corret@gmail.com

גם בימים האלה, אנחנו צריכות אתכן! כדי שנוכל להמשיך בסיקור פמיניסטי ומתן במה מרכזית לקולות שלכן, אנחנו צריכות את תמיכתן. חשוב שהקולות, נקודת המבט, הצרכים והשאיפות של נשים יישמעו גם בזמן המשבר הגדול הזה וגם בימים שיבואו אחריו עם כל השינויים העמוקים שנעבור ועוד קשה לחזות. אנחנו יודעות שאתן ממשיכות לשנות את העולם לטובה, אנחנו ממשיכות להיות כאן כדי לסקר את השינוי. אם באפשרותך לתמוך בעשייה של פוליטיקלי, 15 ש"ח בחודש יעזרו לנו לעשות את זה.

אנחנו יכולות לעשות את זה – איתך.

לתמיכה בפוליטיקלי קוראת

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

הילארי קלינטון: זה מוקדם מדי, וזמנך עבר, ביקורת סדרה

Reading Time: 4 minutes הסדרה התיעודית על הילארי קלינטון חושפת את החוב שלנו לפמיניסטיות מהגל השני, אבל גם מציגה פמיניסטית שמנסה לעבוד מתוך המערכת, נשחקת ומנוצחת. סדרה שמדגישה שהגל הרביעי של הפמיניזם צריך ליצור שיטה חדשה

אלימות במשפחה מתחילה מהמונח עצמו

Reading Time: 3 minutes אני כועסת, ואני רוצה לפרק את הצורה למושג הבזוי שנקרא "אלימות במשפחה". כלומר, באופן מילולי: לפרק אותו לגורמים ולחשוף את האלימות והרוע החבויים בו.

צבא שיורה להן ברגליים: נשים לוחמות או מס שפתיים?

Reading Time: 3 minutes למרות שהתגייסו תחת הכותרת "נשים בתפקידי לוחמה", בפועל חיילות לא משולבות בתפקידי "לוחמות חוד": התנאי המקדים להתקדמות בצבא, בתעשיית הביטחון ובמל"ל. הצבא משמר תקרת זכוכית לנשים, וקו ישיר עובר משם אל כישלונות צוות היציאה מהקורונה