בשבועות האחרונים ישראל, כמו מדינות אחרות בעולם, נכנסה למצב שכמוהו עוד לא הכרנו: מחד, וירוס מסכן חיים שלא מבדיל בין עמים, גבולות, גילאים או מגדרים ומאידך, תגובות ממסדיות הולמות יותר או פחות לסיטואציה. הדרך לסיום התקופה המוזרה הזו נסללת בעודנו מתקדמים והמצב עמום וחסר וודאות.

פוליטיקלי קוראת, בהיותה מערכת עיתון פמיניסטית, בוחנת את המציאות מעמדה זו ומורגלת בנקודות מבט חברתיות על המציאות. גם בעת הזו ברור לנו שלא ניתן להתעלם מהשינויים הגדולים שתעבור האנושות בעקבות האירוע ההיסטורי הנוכחי כל שכן – לא ניתן להתעלם מהשינויים שאנו עוברים ועוברות כבר עכשיו.

בעוד הוירוס מאיים על בריאותם של אזרחים ואזרחיות בכל רחבי העולם וכן על פרנסתם ובריאותם הנפשית, הסגר הכפוי והנהלים הנוכחיים מביאים עימם אתגרים חדשים. בתקופות מתח שכאלה, זכויות אדם נפגעות באופן דרסטי ובמיוחד זכויותיהם של אלה שגם כך נפגעים בעיתות שגרה, בין היתר כמובן, נשים מרקעים שונים שגם כך נמצאות בעמדה מוחלשת וכל אוכלוסיה אחרת, שרגילות להפניית עורף מהממסד וכעת, משגופי התקשורת עסוקים ביומים של קורונה, נותרות חשופות עוד יותר לכשליו.

גם כעת, פוליטיקלי קוראת כאן כדי להמשיך ולהאיר את הזרקור על השאלות האלה, להמשיך ולהביא את הסיפורים שנוח לנו להתעלם מהם. סיפורים שגם בימי שגרה לא מקבלים את תשומת הלב הראויה להם מערוצי התקשורת הפופולאריים ובימים מתוחים שכאלה, עוד יותר.

אנחנו מזמינות אתכן לכתוב לנו, להציע סיפורים, לקחת חלק בסיקור, לספר לנו מה עובר עליכן במהלך התקופה ההזויה וההיסטורית הזו ולהאיר באור נוסף על המציאות הנוכחית שלנו. המשבר הנוכחי קשה, מטריד, לא בטוח ועם זאת, מציע לנו הזדמנות לבחון מחדש את העקרונות עליהם קיימנו את האנושות עד עתה, לחפור מחדש בטקסטים פורצי הדרך שנכתבו כאן לאורך השנים וכן לעסוק מחדש בתרבות, בחברה ובפוליטיקה הסובבת אותנו, מנקודת המבט החדשה שמביאה עימה העת הזו.

נשמח לשמוע מכן: Politically.Corret@gmail.com

גם בימים האלה, אנחנו צריכות אתכן! כדי שנוכל להמשיך בסיקור פמיניסטי ומתן במה מרכזית לקולות שלכן, אנחנו צריכות את תמיכתן. חשוב שהקולות, נקודת המבט, הצרכים והשאיפות של נשים יישמעו גם בזמן המשבר הגדול הזה וגם בימים שיבואו אחריו עם כל השינויים העמוקים שנעבור ועוד קשה לחזות. אנחנו יודעות שאתן ממשיכות לשנות את העולם לטובה, אנחנו ממשיכות להיות כאן כדי לסקר את השינוי. אם באפשרותך לתמוך בעשייה של פוליטיקלי, 15 ש"ח בחודש יעזרו לנו לעשות את זה.

אנחנו יכולות לעשות את זה – איתך.

לתמיכה בפוליטיקלי קוראת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.