Reading Time: 2 minutes

"מפעלי ילדים" בניגריה

בשנים האחרונות נחשפים "מפעלי הילדים" בניגריה: נשים שנחטפות, נאנסות וילדיהם, שנולדו כתוצאה מהאונס, נמכרים עבור עבדות ילדים או למשפחות חשוכות ילדים. רק בשבוע שעבר שוחררו עוד 12 נשים ממפעל שכזה ולא נראה כי הנוהג, שהוא הפשע השלישי הנפוץ ביותר בניגריה, עומד להיעלם מן העולם
Reading Time: 2 minutes

משטרת ניגריה חילצה בשבוע שעבר 12 נשים, שש מהן בשלבי היריון מתקדמים, מ"מפעל תינוקות" שפעל במדינת אוגון שבניגריה. על פי הצהרה שפירסם דובר המשטרה, עבימבולה אויימי, שלושה חשודים נעצרו בפשיטה המשטרתית. הנשים שחולצו היו בין הגילאים 20-25.

מפעל התינוקות התגלה ב28 לבפרואר, כשאחת הנשים שנכלאו בו הצליחה להימלט לתחנת משטרה שם דיווחה כי היא פותתה להגיע למקום ומאז הוחזקה בו בשבי. האישה סיפרה כי בעלת המקום נהגה להזמין גברים לאנוס את הנשים במטרה להכניסן להיריון. לאחר שהתינוקות נולדו הם נלקחו ליעד לא ידוע. אויימי הוסיף כי "מפכ"ל המשטרה, קנת אברמסון, הורה להעביר את החשודים באופן מיידי ליחידת הסחר בבני אדם וליחידת עבדות הילדים במחלקה המדינית לחקירות פליליות". כמו כן, ציין כי הקרבנות ישמרו מעתה במעצר בטוח ומגן, בהמתנה לאיחודן מחדש עם משפחותיהן.

בתוך כך, חולצו בשבוע שעבר 25 תינוקות ושש נשים בהיריון ממפעל דומה בעיר נוספת, פורט הרקורט, בירתה של מדינת ריברס שבניגריה.

פשיטות משטרה על מקומות דומים נפוצות יחסית בניגריה, בעיקר בדרום המדינה. משירותי הביטחון הניגרים נמסר כי במקרים אחרים, התגלו מקרים של נשים בהריונות לא רצויים שאולצו ללדת ללדת באותם מפעלים, על מנת שיוכלו לסחור בילדיהן. מהסוכנות הלאומית לאיסור סחר בבני אדם בניגריה (NAPTIP) נמסר כי מפעלי תינוקות אלו מוסווים לעתים קרובות כמרפאות יולדות, בתי אומנה, בתי יתומים או מקלטים לילדות ולנשים חסרות בית. ובמקרים רבים נשים צעירות מוחזקות שם בניגוד לרצונן, נאנסות וילדיהן נמכרים בשוק השחור.

ב2018 חולצו למעלה מ160 ילדים באחת מן הפשיטות הגדולות ביותר שנערכו במדינה, בשני בתי יתומים. חלק מהילדים עברו פגיעות מיניות חמורות ויועדו להמכר למטרות עבדות, או להמכר לסוחרים אירופאיים למטרות זנות. בחלק מהמקרים משמשים הילדים לאחר שהם למטרות פולחן, שם רבים מהם מוצאים את מותם.

סחר בבני אדם הוא הפשע השלישי הנפוץ ביותר בניגריה, לאחר הונאה כספית וסחר בסמים. מפעלי תינוקות וסחר בילדים הם נוהג נפוץ בדרום מזרח המדינה. נשים נשואות, שאינן יכולות להביא ילדים, רוכשות תינוקות במדינה שבה הן, כנשים נשואות ללא ילדים, נחשבות לכישלונות. הנשים מחקות דפוסי הריון במשך תשעה חודשים ולאחריהם, מציגות את התינוקות הקנויים שלהם. מפעלי תינוקות מהווים עסק בינלאומי, כאשר נשים שחורות מאירופה נוסעות גם הן לניגריה על מנת לקנות תינוקות.

תינוקות בנים נמכרים בדרך ככל בעלות של 500,000 נאירה (כ1250 יורו) בעוד תינוקות בנות נמכרות בכ-300,000 נאירה.


הרפובליקה הפדרלית של ניגריה, היא מדינה במערב אפריקה הגובלת בניז'ר, צ'אד קמרון, ובנין. ניגריה היא רפובליקה פדרלית נשיאותית המונה 36 מדינות וטריטוריה פדרלית אחת שבה שוכנת הבירה לאגוס.

מעמדן החברתי של נשים משתנה בהתאם לגורמים דתיים וגיאוגרפיים. אולם תפקידהן ממשיכים להיות מסורתיים בעיקר סביב אימהות ועבודות הבית.

תמותת האימהות בניגריה עומדת על 360 מיתות לכל מאה אלף לידות.

תמונה בכותרת: מתוך NAPTIP

לטור הקודם

 

 

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

הומלסית פוליטית: מפנטזת על ג'סינדה ארדרן ישראלית

Reading Time: 4 minutes רבות אומרות כיום "בואי" ומייחלות למנהיגה. אבל קשה לדמיין מישהי שמעולם לא הייתה. כדי להימלט מהפוליטיקה היומיומית הטראומטית, לירון כהן נעה בין פנטזיה ודיסוציאציה, בין ג'סינדה ארדרן ו"בורגן", ומשרטטת את דמותה של מנהיגות נשית נכספת

קיוטיז: נטפליקס מנרמלת פדופיליה במסווה של ביקורת חברתית?

Reading Time: 4 minutes בסרט הדרמה "קיוטיז" בנטפליקס בנות 11 רוקדות בחושניות מול מאבטחים מבוגרים כדי להיכנס למועדון לילה, המצלמה דואגת להתמקד בישבן הצעיר והמתנועע. והעולם? מאשים את נטפליקס ומתעלם מתעשייה שלמה שמפקירה ילדים באופן יומיומי

השיח הנשי משנה מציאות? הגברים בישראל כבר לא בוכים בלילה

Reading Time: 3 minutes חינוך מגדרי לגבריות מסליל גברים לקשיחות וריחוק רגשי. אבל לאחרונה גברים פונים יותר לטיפול נפשי, ומדברים גם על הטלטלה שעברו כגברים וכאבות למול "אונס השלושים" באילת ומחאות הנשים ברשת. ד"ר שלי זיתוני כותבת מהשטח

בלב מרפאת הנשים בכפר עארורה

Reading Time: 9 minutes שבת בבוקר בכפר עארורה (عاروره) שבמחוז רמאללה, במרפאת הנשים הניידת של "רופאים לזכויות אדם" הופך במהרה ליום של חסד, יום שמציע אפשרות אחרת.