יעניין
אותך
מערכת פוליטיקלי
11 אוקטובר 2013 | משך הקריאה: 2 דקות

מי אני?

ננה חן בת 49 נשואה לרוברט + 3 בנים מקסימים

חברת מועצת העיר אור יהודה משנת 2003

סמנכ"ל קבוצת רפאלי (ייזום, השקעות ומסחר בינלאומי)

יו"ר "אחת אחת" מנהלת נשים בקעת אונו

 מה עשיתי עד כה?

בקדנציה הקודמת כיהנתי כממונה על קידום מעמד האישה ובמסגרתו הקמתי פורום נשים עירוני שפעל בהתנדבות מלאה לטובת נשות אור יהודה.

לפני שנתיים ייסדתי יחד עם חברות נוספות מבקעת אונו, מנהלת נשים אזורית ואני אף עומדת בראשה.

המנהלת מקדמת נשים בתחומי החברה, העסקים והפוליטיקה ותורמת להעצמה אישית – הכל בראייה אזורית של בקעת אונו.

 אני מאמינה

"אני מתמודדת לראשות העיר לא מתוקף היותי אשה אלא מתוקף היותי אדם ראוי, בעל יכולות מוכחות שיש לה רצון עז להשפיע על איכות החיים של תושבי אור יהודה. אור יהודה צריכה מנהיגה עם חזון המסוגלת להוביל אותה בצורה מקצועית ומושכלת לעיר איכותית ומבוקשת.

ידוע לכולנו כי באור -יהודה יש בעיות שחייבים להתייחס אליהם ואסור לטאטא אותם אל מתחת לשטיח.

נתמכי הרווחה לא יעלמו, הבעיות בחינוך העל יסודי לא ייפתרו ללא תכנית אב סדורה, צעירי אור יהודה לא יישארו בעיר אם לא נמצא להם פתרונות דיור חדשים וזולים.  זו הסיבה שאני מוכנה לעזוב את עיסוקיי ולנהל את העיר,  הבעיות ברות פתרון.

אור יהודה צריכה תכנית אב כוללת, לחינוך, להתחדשות עירונית, לדיור לזוגות צעירים, לרווחה ועוד ואם לא נעשה זאת בקדנציה זו, נעמוד בפני שוקת שבורה ויהיה קשה מאוד לשקם אותה, מכיוון שאוכלוסיה טובה עוזבת את העיר, צעירי העיר אינם נשארים כאן והעיר מתחילה "להזדקן".

ברשימה שלי למועצת העיר ישנם 15 חברים, כולם תושבים איכותיים בעלי מוטיבציה גדולה להשפיע על איכות חיינו, מתוכם 6 נשים מדהימות, צעירות ומבוגרות המוכנות להוביל ולהשפיע. במקומות הריאליים יש יותר מ- 50% נשים, (1,4,5,6).

המתמודדות הצעירות, מור חליו  (22) יוצאת מועצת התלמידים העירונית  וענבל מטמון (26) יוצאת "אחריי"  ופעילה חברתית, הן דוגמא למנהיגות נשית צעירה חדשה שאני מקדמת באור יהודה בפרט ובבקעת אונו בכלל. רק בדרך זו נוכל להשפיע על תמהיל נכון של חברי מועצת העיר.

אני מאמינה כי שוויון בין המינים תורם רבות לחברה בריאה ומתוקנת, מפרה כל ארגון ומשפר באופן משמעותי את תרבות הדיון ואת דרך קבלת ההחלטות.

מעל עשור שאני עוסקת בקידום מעמדן של נשים, בהתנדבות מלאה ובאהבה גדולה, מיותר לציין מה אוכל לעשות כראשת העיר של אור יהודה למען נשות העיר, נשות אור יהודה יודעות שאהיה שם גם בשבילן ואקדם אותן בכל דרך.

מובן שהתקציב העירוני חייב להיות גם בראייה מגדרית, ההתייחסות לנשים עובדות, נשים חד הוריות, ספורט נשים וכו' הינה חלק בלתי נפרד מהראיה הכוללת של התקציב העירוני. עובדי ועובדות העירייה יקבלו שכר על סמך יכולות, ניסיון והשכלה וללא קשר מגדרי!

ננה חן

nanachen7@gmail.com

054-6883733

הידעת?
פוליטיקלי קוראת קיימת מאז 2012.
פוליטיקלי קוראת היא גוף התקשורת הפמיניסטי היחיד בישראל.
התכנים שלנו מגיעים למליוני אנשים בכל חודש.
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומלצות עבורך
 אותה קטגוריה
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *