Reading Time: 2 minutes

סיפור של עוצמה נשית: "לכודים בישראל" מאת מריאן עזיזי

Reading Time: 2 minutes

"לכודים בישראל", ספרה של מריאן עזיזי, רואה אור בימים אלה בישראל לאחר שתורגם לעברית. הספר פורסם לראשונה לפני שנתיים באנגליה וזכה לשבחים רבים, דורג בציון של חמישה כוכבים והפך לרב מכר בכל רחבי בריטניה.

מריאן עזיזי היא עיתונאית בריטית שהגיעה לישראל לפני קרוב לשלושה עשורים בעקבות נישואיה לגבר ישראלי. בישראל, גילתה עזיזי את כבלי הבירוקרטיה, את הצביעות הממסדית ולדבריה גם את השחיתות במערכת המשפט.

בספרה האוטוביוגרפי מספרת עזיזי את סיפור האהבה שלה ושל הגבר לו נישאה, סיפור שהתחיל בעוצמה ולהט רבים והסתיים במפח נפש גדול. לצד זאת פורטת עזיזי לפרוטות, באמצעות מילים מדויקות, את הקשיים שמטילה המערכת הממסדית בישראל על הפרט ומיטיבה לתאר את ההשלכות ההרסניות של כבלים אלה על נפש האדם.

לצד תיאור מדויק להפליא של מערכת בתי המשפט, ההוצאה לפועל והתנהלות מול משרדי ממשלה ועורכי דין, מיטיבה עזיזי לתבל את הסיפור בהומור על סיטואציות שמוכרות לכל ישראלי באשר הוא ישראלי – הטיסות היוצאות מאירופה לישראל שתמיד נדחקות לשולי שדה התעופה, קלות היד שחותמת על צווי עיכוב יציאה מהארץ, הבוטות הישראלית אך גם הישירות, החום והאהבה.

נישואיה של עזיזי עלו על שרטון וכפועל יוצא מכך נאלצה, בעל כורחה, להכיר מקרוב את ההתנהלות הקשה שבבתי המשפט למשפחה בישראל, את הריביות המופרכות של ההוצאה לפועל ואת הקלות שבה בירוקרטיה פשוטה לוכדת את האדם, מקיפה אותו ולמעשה גורמת לטביעתו שכן לא ניתן להיחלץ ממנה. עזיזי, אישה פמיניסטית, עצמאית ולוחמת, החלה במאבק עיקש במה שהתברר לה שאינו מקרה פרטי שלה אלא תופעה של ממש, וכך במסע ארוך מצאה עצמה נואמת מול ועידת האו"ם לזכויות האדם בז'נבה. עזיזי השכילה להפוך את הלימון ללימונדה, ואת מסעה המפרך הפכה למסע למידה מעצים ומעורר השראה.

ספרה של עזיזי אינו רק רומן שמסופר בשפה קולחת, ואינו רק מסמך ביקורתי על המערכת הממסדית בישראל, אלא הוא סיפור של עוצמה וכוח של אישה אחת בודדה במערכה שהצליחה לעשות שינוי ולהשפיע על חייהם של אלפים רבים של אנשים, זהו סיפור של אישה שהמערכת הובילה אותה לסף פשיטת רגל אך בעוצמה רבה היא הרימה את ראשה, נלחמה והפכה לנואמת מרכזית בועידת זכויות האדם של האו"ם. ניתן ללמוד מהסיפור כיצד ואיך להתמודד עם משברים, כיצד להפוך את החמוץ למתוק ואיך ניתן להגיע לפסגות גבוהות אם רק חולמים על כך.

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

"יס" היקרים: הילרי קלינטון היא הרבה יותר מ"אשתו של"

Reading Time: 3 minutes הסדרה "הילרי" מתארת אישה פורצת דרך בלימודים, בעבודה, בהתנדבות, בחקיקה ובתפקידי שלטון. למרות זאת, לפי הקידום של "יס" הסיפור שלה מתחיל כשבעלה נבחר לנשיאות. דפנה פייזר מסבירה מדוע חשוב לשנות את הכותרת

פוליטיקלי מצלמות: אדוה קפלן דרור

Reading Time: 3 minutes אדוה קפלן דרור, מנחת קבוצות הורים ומגשרת מצלמת את המאבק הסביבתי של הקהילה הפרטית שלה ועוד. בלוג הצילום של פוליטיקלי קוראת, פוסט שני בסדרה

אני רוצה שהעולם ידע ששמה הוא ג'יוטי סינג

Reading Time: 6 minutes בשנת 2013 אירע מקרה אונס שהחריד את הודו. בעקבותיו ולאחר שהחליטו הוריה של הקרבן לחשוף את שמה, מחאות בשם נשים בהודו עלו מדרגה. מה השתנה מאז ועד ימינו? סקירה

למה מיליניאליות עדיין צופות ב"סקס והעיר הגדולה"?

Reading Time: 4 minutes גל כץ נולדה שנה לפני שידור הפרק הראשון של "סקס והעיר הגדולה" והתבגרה בעידן טלוויזיוני ופמיניסטי אחר. היא צופה לראשונה בסדרה ומגלה שהיא עדיין רלוונטית, ושהצורך בדמויות נשיות חזקות על המסך עדיין קיים, גם עכשיו