הוא נעל אותי בבית. הרביץ לי. השפיל אותי ואף הביא את חבריו כדי שישכבו איתי. הייתי בובה שמשתמשים בה…והרגשתי קטנה נורא…
8 שנים חייתי כך עד לגיל 23. הייתי מדמיינת איך נופל קסאם בבית והורג את שנינו. איך פתאום אני מקבלת אומץ ודוקרת אותו למוות בשנתו…זה כמובן לא קרה. ואז הגיע הרגע בו הוא חשב שאני כבר לא אלך לשום מקום, והוא רופף את השמירה שלו עליי, אני ניצלתי את ההזדמנות בשתי ידיי ופניתי לעזרה באינטרנט. איש זר ונפלא בשם מוטי התגייס למעני ובנה תכנית בריחה שלי מהחלאה, ואף סידר לי מקום במקלט לנשים מוכות במרכז הארץ. היו לי בדיוק 7 דקות כדי לברוח ממנו כך שאפילו תחתונים לא הספקתי לקחת (ברחתי לאור יום, באמצע יום עבודה, מוסתרת ברצפת מונית ומכוסה בשמיכה).

שמי דניאל. אני בת 30, נמצאת בזוגיות טובה ואמא לשתי בנות מדהימות בגילאי 4 ו-5 שמכניסות לחיי אושר רב. נולדתי וגדלתי בעיר שדרות למשפחה קשת יום. בגיל 6 שנים, שכן ביצע בי מעשה מגונה ונשפט. זה השפיע עליי מאוד קשה ואף תרם לפירוקה של משפחתי. הרגשתי כלואה ושאף אחד לא רואה אותי ולקראת גיל 12 רשויות הרווחה הוציאו אותי מהבית לכל מיני מסגרות. שהיתי במשפחת אומנה בשדרות, במקלט לנערות חוסות, "בצופיה", ואף "במסילה". כל המסגרות האלו דרשו אופי מסוים ממי ששהה שם. "אופי הישרדותי", שלי בזמנו לא היה, וניסיתי לברוח מהם ללא הפסקה. בבריחה האחרונה, בגיל 15 וקצת, הכרתי גבר שהיה מבוגר ממני ב-30 שנה. הוא הבטיח לי הרים וגבעות וקנה אותי במתק שפתיים. כמעט שנה הכל היה ורוד ונפלא. כך היה נדמה לי לפחות. ואז השטן גילה עורו והוא התחיל להתעלל בי.
להמשך קריאה:
http://www.fundit.co.il/donations/התחלה-חדשה/

10381130_951489951542437_1021491523_o

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

בשבוע האחרון יזמו אקטיביסטיות פמיניסטיות מחאה נגד הופעותיו של אייל גולן בעיר. הן חילקו פליירים על מכוניות שחנו בסמוך לאיצטידיון בלומפילד בו כתבו על מעשיו של גולן מתוך תיק החקירה בו הוא הואשם בניצול מיני ואלימות מינית של נערות. כעת הן מסבירות מה עמד מאחורי היוזמה ומדוע הן בחרו לעשות זאת.
האלימות המינית המוצגת ב'אייל קטן', הופכת קרביים דווקא משום שאינה מציגה אונס שנעשה תוך תקיפה פיסית והפעלת כוח. זו כוחה של הסדרה. היא שמה זרקוק על סיפור פגיעה רחב מימדים ומאפשר לנו לחשוב מחדש על דינמיקה של פגיעה מינית
צילום: סיה רם שצ'ופק
מה קורה כאשר פוגשות פוגע שמודה שפגע, לקח אחריות על מעשיו ואף ישב בכלא? אתי בן שימול פגשה אדם כזה במהלך נסיעה באוטובוס וזה הביא אותה למחשבות מרובות על אפשרויות אחרות של עשיית צדק במקרים של אלימות נגד נשים ואלימות מינית בפרט. היא מתארת לנו את המחשבות שהמפגש יצר אצלה ועל הטלטלה הרגשית אחריו

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.