לעמוד הראשי של הפרויקט 

כשבתי עלתה לכיתה ג' קניתי לה לבקשתה תיק חדש לבית הספר, "כמו של תמר". לא עבר חודש ימים, והיא חזרה הביתה עם תיק שרצועותיו גזורות. מה קרה? שאלתי. "מישהו גזר לי את הרצועות בהפסקה, אני לא יודעת מי". נחרדתי, התקשרתי למחנכת, דיברתי עם המנהלת, הן בתורן ניסו לברר מה קרה, אך הסיפור הסתיים בלא כלום, מלבד זה שקניתי לבתי תיק חדש, שונה מהקודם.

חודשיים אחר כך היא באה אלי בדמעות. "דיברתי עם סבתא, סיפרתי לה משהו… והיא אמרה שאני צריכה לספר לך". תוך התייפחות סיפרה איך היא עצמה החליטה לגזור את הרצועות ולהמציא סיפור, כי פתאום התיק לא מצא חן בעיניה. ואיך לא שיערה שאתקשר למורה והיא תאלץ לשקר גם לה, ולמנהלת, ובכלל.

שמעתי את הווידוי המפורט בהשתאות. השתאות לא על מה שעשתה חודשיים קודם, אלא על האומץ שגייסה כדי לספר לי, שהרי לעולם לא הייתי מגלה לבד. אמרתי לה שאני מאוד מעריכה את אומץ ליבה והיושר שלה, שמאוד מרשים אותי שיש לה מצפון מפותח שלא נתן לה מנוח עד שהחליטה להתוודות. התחבקנו ממושכות, ויותר לא דיברנו על זה.

עברו מאז 10 שנים. אתמול היא נזכרה בסיפור הזה. היא אמרה לי: "אמא, מאז המקרה עם התיק אני לא מסוגלת לשקר לך. ואף פעם לא שיקרתי לך יותר, אפילו על דברים פעוטים כמו אם צחצחתי שיניים או לא".

היא בת 19. היא החברה הכי טובה שלי. ואני שלה.

תגובות

תגובה אחת

  1. סיפור מרגש ומקסים. התגובה שלך נהדרת והוכיחה את עצמה.
    מפריע לי רק שהורים קוראים לילדים שלהם "החבר הכי טוב".
    היא הבת שלך, אין בינכם יחסים שיוויוניים. היא צריכה אותך בתור אימא ותצטרך אותך בעמדה הלא שיוויונית הזו גם כשתהיה אימא בעצמה.
    זה פשוט לא הוגן שאת לוקחת את זה ממנה בשם "החברות".
    לא הוגן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.