יעניין
אותך
רחל בית-אריה
11 מרץ 2017 | משך הקריאה: < 1 דקה

האיור הזה של נעם רבינוביץ מדמיין מה עושה היום באפי סאמרס בת ה-36, הלא היא באפי קוטלת הערפדים, ובאיזה רוע היא נלחמת עכשיו.

עשרים שנה עברו מאז שעלתה לשידור "באפי קוטלת הערפדים" (10.3.1997 בארה"ב, ושנה אחר כך בישראל). הנערות שאהבו אותה התבגרו, ורבות מהן רואות בבאפי, האשה והסדרה, אבן דרך בחינוך הפמיניסטי שלהן.

ג'וס ווידון, יוצר הסדרה, סיפר שכחובב סרטי ערפדים שם לב לדמות חוזרת בסרטים כאלה: נערה בלונדינית חמודה שנקלעת לסמטה אפלה והופכת לקרבן הראשון של מוצצי הדם, חסרת מושג וחסרת אונים. הוא החליט ליצור סרט ערפדים משלו שיראה מה קורה כשהנערה הופכת מקרבן לגיבורה, מחזירה מלחמה ומנצחת. כך נולדה באפי.

לאורך שבע עונות, באפי וחברותיה עוברות התבגרות והמון מבחנים פיזיים ופסיכולוגיים, רגעי נצחון ותבוסה, שברון לב ומאבקי כוח, משולבים במסרים פמיניסטיים מורכבים. הן יוצרות עולם שנשים מובילות אותו ולוחמות ברוע שנראה הרבה פעמים דומה מאד למנגנונים שמעכבים נשים ומאיימים עליהן בחיי היומיום.

כדי לחגוג לבאפי יום הולדת, ביקשנו מכמה אוהבות של הסדרה, חלקן חוקרות אקדמיות שלה וחלקן לא, לכתוב על מה שלמדנו מבאפי ועל האהבה שלנו לאחת הדמויות שעיצבו אותנו. מוזמנות לקרוא ולהיזכר ברגעים הגדולים של גיבורת העל האהובה שלנו.

הידעת?
פוליטיקלי קוראת קיימת מאז 2012.
פוליטיקלי קוראת היא גוף התקשורת הפמיניסטי היחיד בישראל.
התכנים שלנו מגיעים למליוני אנשים בכל חודש.
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומלצות עבורך
 אותה קטגוריה
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *