Reading Time: < 1 minute

נשים גרות יחד

פרויקט הדמיון של פוליטיקלי קוראת יוצא לדרך! ארנה רז כותבת לנו על תרחיש אפשרי, בו נשים גרות ביחד, בעידוד משרד השיכון החדש.
Reading Time: < 1 minute

אם הן יכולות להרשות לעצמן מבחינה כלכלית, נשים רבות מעדיפות לגור בגפן, בדירה משל עצמן. בימים כתיקונם באמת נעים לגור לבד, את לא צריכה לנקות ולסדר אחרי אף אחד, וכשאת חוזרת מהעבודה סוף סוף יש לך קצת שקט.

אבל כמו שנשים רבות שחיות לבד יודעות, במיוחד המבוגרות שבינינו, הכל משתנה כשאת חולה. ובעצם גם אם את צעירה זה יכול להיות ממש לא נעים.

לפני שבועיים, ביום האישה הבינלאומי, העברתי סדנה במרכז אישה לאישה בחיפה בשאלה, איך הפמיניזם יכול לעזור לנו לאורך החיים? אחד הנושאים שעלה הוא חיים משותפים של נשים המתגוררות יחד בבית או בבניין או בשכנות. משתתפת מגרמניה סיפרה שהיא מכירה קהילות כאלו במקום מגוריה. גם בארצות הברית, בקליפורניה למשל, ישנן קהילות שבהן גרים א.נשים מגילאים שונים ובמצב משפחתי שונה חיים יחדיו בסוג של שיתוף.

חלום הפוסט-קורונה שלי הוא לראות דווקא קהילות של נשים. יהיה נפלא אם הן תהיינה מורכבות מנשים בגילאים שונים, עם ובלי ילדים. אם תחפוצנה בכך המבוגרות יותר, יכולות להיות קצת סבתות לילדים ואם יש להן זמן, גם הצעירות יכולות להיות חברות מיוחדות של הילדים.

לאמהות יחידניות, קהילה שבה יש עזרה הדדית, אכפתיות וסולידריותֿ, יכולה להיות הקלה משמעותית בעומס החיים, אבל גם לנשים אחרות סוג תומך כזה של מגורים יכול לעזור.

מבחינת שכר הדירה כל אחת תשלם לפי יכולתה (אולי משרד השיכון שישתנה בעקבות הקורונה יעזור כיוון שסידור כזה הוא חסכון אמיתי).

אני רואה בדמיוני גם חדר אוכל שהוא גם חדר ובו סוג של סלון, חדר כביסה וגינה שבו מגדלות ירקות ועשבי תיבול.

מבחינת גודל הקהילה לדעתי עד 30 נפשות אבל גם קהילות קטנות יותר יכולות לשגשג.

לא כל אחת יכולה או רוצה לחזור לבית ההורים בגיל 30 ולשכב על הספה כשיש לה חום גבוה. אבל כל אחת תשמח לקצת עזרה ואמפתיה מקהילה שהיא חלק ממנה.

תמונה בראש הכתבה: Gerd Altmann from Pixabay 

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

"יס" היקרים: הילרי קלינטון היא הרבה יותר מ"אשתו של"

Reading Time: 3 minutes הסדרה "הילרי" מתארת אישה פורצת דרך בלימודים, בעבודה, בהתנדבות, בחקיקה ובתפקידי שלטון. למרות זאת, לפי הקידום של "יס" הסיפור שלה מתחיל כשבעלה נבחר לנשיאות. דפנה פייזר מסבירה מדוע חשוב לשנות את הכותרת

פוליטיקלי מצלמות: אדוה קפלן דרור

Reading Time: 3 minutes אדוה קפלן דרור, מנחת קבוצות הורים ומגשרת מצלמת את המאבק הסביבתי של הקהילה הפרטית שלה ועוד. בלוג הצילום של פוליטיקלי קוראת, פוסט שני בסדרה

אני רוצה שהעולם ידע ששמה הוא ג'יוטי סינג

Reading Time: 6 minutes בשנת 2013 אירע מקרה אונס שהחריד את הודו. בעקבותיו ולאחר שהחליטו הוריה של הקרבן לחשוף את שמה, מחאות בשם נשים בהודו עלו מדרגה. מה השתנה מאז ועד ימינו? סקירה

למה מיליניאליות עדיין צופות ב"סקס והעיר הגדולה"?

Reading Time: 4 minutes גל כץ נולדה שנה לפני שידור הפרק הראשון של "סקס והעיר הגדולה" והתבגרה בעידן טלוויזיוני ופמיניסטי אחר. היא צופה לראשונה בסדרה ומגלה שהיא עדיין רלוונטית, ושהצורך בדמויות נשיות חזקות על המסך עדיין קיים, גם עכשיו