Reading Time: 2 minutes

"שיק הקורונה"

פרויקט הדמיון של פוליטיקלי קוראת יוצא לדרך! "שיק הקורונה" שישלוט בעולם כשנצא מהסגר מראה את ניצניו כבר עכשיו. כיצד יעבוד תהליך השינוי?
Reading Time: 2 minutes

 

 

שלב ראשון: נשארנו בבית והתלבשנו כאילו אנחנו יוצאות לעבודה.
שלב שני: עברו כמה ימים בבית, ואמרנו לעצמנו "נו, אולי רק ג'ינס ואיזו חולצה סבבה", בכל זאת – בזום לא רואים מה אני לובשת מתחת לחזה, והילדים / בעלי החיים / הקיום גם ככה מלכלכים אותי מכל עבר.
שלב שלישי: כדי להתמודד עם המצב התחלנו לעשות כושר* מול המחשב, פעם ביום, ולכן כבר נשארנו לכמה שעות עם בגדי האימון, ואז החלפנו לג'ינס.
שלב רביעי: על מנת להתמודד עם גלי הלחץ הלא סדירים ביום חסר הלו"ז שבו שעות מאבדות ממשמעותן – עשינו מול המחשב כושר* מספר פעמים רנדומלי ביום. לוגיסטית, לא הגיוני ללבוש משהו מלבד בגדי הכושר שלנו.
שלב חמישי: באנו בבוקר להוריד את הפיג'מה אבל כששמנו על עצמנו את בגדי הכושר, הם פתאום הריחו פחות טוב, ובעיקר, היו צמודים ומגבילים יותר מהפיג'מה. ואז אמרנו לעצמנו: מה זה כבר משנה? מי יידע? רק היום.
שלב שישי: כמה ימים לאחר מכן לא הורדנו את הפיג'מה אלא כדי להתקלח, מה שגם לא בהכרח התרחש מדי יום. בשלב הזה הפיג'מה היא כבר קטגוריה רחבה שכוללת לא רק פריט או שניים, אלא מגוון של שאריות טרנינג מרוטות מהתיכון והצבא, שלבישתן עוזרת לנו לחבר את הפיסות ולהאמין שאנחנו ישות אחת אמיתית ושלא דמיינו את העבר שלנו.  
שלב שביעי: בזמן כלשהו ה"חוץ" הופך למושג כל כך עמום שאנו תוהות אם הוא קיים באמת. אם הוא לא קיים באמת, הרי שיש רק "בית", בו מהלכות בפיג'מה. וכך נתחיל לצאת לקניית מצרכי מזון ותרופות, בעודנו בפיג'מת הבית.  
שלב שמיני: לא נשים חזייה אף פעם ולשום מקום.

וכך יושלם התהליך וייווצר שיק הקורונה. 

את ההשלכות נראה כבר בשנים הקרובות:

מעצבי אופנה ותצוגות אופנה יציגו שילובים מרגשים בין חולצות סוף מסלול וקרוקס ישנים.

בסרטים בהן אישה צריכה לעבור "מייקאובר" כדי שגבר "ירצה בה" – נראה חבורה שמנסה לאכול מספיק צ'יטוס כדי ליצור כתמי שמן ראויים על החולצה המיועדת.

הטרדות רחוב לא יסתיימו (לסיוט הזה הקורונה לא תספיק) אבל המשפטים ישתנו ונשמע יותר "וואי וואי, מה הייתי עושה לוואנזי הזה".

עידן הקורונה ישנה לחלוטין את תחום עיצוב האופנה לנשים שהיה במהלך המאות האחרונות (לפחות) כלי ביטוי להלכי מחשבה חברתיים שרואים באישה מוצר שיש ליפות כדי שגבר "יקנה" ; רוציםלמשטר נשים ובעיקר מיניות נשית (חזיייההה); ויצרו את "מיתוס היופי". 

אני לא יודעת כיצד ינוצח הוירוס, אבל אופנת הפטריארכיה תנוצח באמצעות "שיק קורונה"!

* כושר: יוגה, זומבה, ריקוד, צפייה בקליפים, צפייה בראיונות עם מפורסמים, צפייה בפארודיות של ילדים על תוכניות טלוויזיה, צפייה באנשים בבידוד מנגנים על כוסות פלסטיק. אין נכון ולא נכון, גבוה או נמוך, כשאנו בוחרות במשהו שיעזור לנו לשמור על איזון בימים אלו.  

** מקווה שצחקת מהחזון ההומוריסטי הזה. אבל עכשיו ברצינות: זה הזמן לכל אחת לעשות מה שעושה לה טוב – בין פיג'מה וצ'יטוס ובין איפור מלא ופן בכל יום: עשי מה שנכון לך 😊

שילחו לנו בתגובות תמונות שלכן ב"שיק הקורונה"!!!

בתמונה: תמר בשיק עתידני

תמונה בראש הכתבה: Lenka Bartušková from Pixabay

רוצות לקרוא עוד כתבות כאלה? תמכו בנו באופן קבוע או חד פעמי על מנת שנוכל להמשיך ולעשות תקשורת פמיניסטית

כתיבת תגובה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

עוד באותו נושא:

מסתמן: עצירות במתקן כליאה עברו כריתות רחם ללא הסכמתן

Reading Time: 4 minutes דיווחים ראשוניים על כריתות רחם והליכים כירורגים אחרים שנעשו ללא הסכמה בנשים במתקני כליאה בארצות הברית. ברקע: היסטוריה אמריקאית של עיקור כפוי במאה האחרונה, בקרב אוכלוסיות מוחלשות – ילדות אמנה, נכות, סובלות ממחלות נפש, וכהות עור

חטאתי לפנייך ואני לוקח אחריות

Reading Time: 5 minutes התנצלות, מרחב החלמה ולקיחת אחריות אמיתית הם חלק מהתהליך המורכב שקורבנות מתמודדות איתו לאחר פגיעה. אך, מובן מאליו ככל שזה יישמע, טרם הבנו את המשמעות הרחבה של הדברים

הייתי שם

Reading Time: 50 minutes במה פתוחה לעדויות על אלימות כלפי נשים, כחלק מפרויקט #הייתי_שם בעמוד הפייסבוק של פוליטיקלי קוראת. העדויות הללו מציגות תמונה רחבה ומעמיקה של אלימות כלפי נשים בישראל ושל המדינה, החברה והתרבות שתומכות בה.

בעקבות האימהות – יומן מסע

Reading Time: 12 minutes השיטה פשוטה – הם קודם כל מפצלים בין המפגינים. מרחוק אנחנו רואות אימהות אחרות, אנחנו מקוות שזה עוזר. כמה דקות אחר כך הן מופיעות עם עיניים אדומות ומספרות שהפעם, האלימות הופנתה גם אליהן.