רוצות להשתתף בהקמה של גוף התקשורת הפמיניסטי הראשון בישראל?

קוראות יקרות,

לאחר כמעט חמש שנות פעילות בהתנדבות, כדף פייסבוק ואתר פעיל, החלטנו לעלות מדרגה ולהפוך לגוף התקשורת הפמיניסטית העצמאי הראשון בישראל. אנחנו מזמינות אתכן להצטרף אלינו ולתמוך בקמפיין שלנו.

לתמיכה בקמפיין לחצי כאן

מה זה מימון המונים?

מימון המונים היא שיטה לגיוס כספים מההמונים – ולא מבעלי הון או משקיעים. בפרוייקטים כאלו ניתן לתמוך החל מ-20 שקלים (ועד אינסוף) והמטרה מושגת באמצעות תומכים רבים. כל התומכים מקבלים עדכונים שוטפים על הפרוייקט ואף יכולים לבחור בתשורות (מתנות) שוות בתמורה לתמיכה, לפי גובה ההשתתפות. במימון המונים השיטה היא הכל או לא כלום – אם לא נגיע ליעד שלנו, של 250,000 ש"ח (שיממנו לנו שנת פעילות ראשונה) בתוך חודשיים, לא נקבל שקל מהתמיכה שגייסנו, ככה הדסטארט עובד.

חשבו לנו מאוד להיות גוף תקשורת עצמאי וביקורתי ולכן בחרנו לגייס כסף מכן – הקוראות והכותבות הרבות שלנו. שמכירות אותנו ומאמינות בנו, ולא להיות תלויות בתורמים בעלי אג'נדות. אנחנו מזמינות אתכן לתרום ולבחור תשורות שוות (פירוט ותמונות בהמשך) ומבקשות שתשתפו עם חברים וחברות כדי שנגיע ליעד הגיוס שלנו.

הקמפיין שלנו

עשינו רעש עם #יותר_מבוכריס, חשפנו את פרסומי הזנות ב"יד 2", כתבנו תוכן פמיניסטי שהגיע ליותר מחצי מיליון קוראות וקוראים, בנינו אתר מלא בתכנים על ומאת נשים: הוגות, מנהיגות, משוררות, אמניות ,ספורטאיות, מדעניות; הבאנו ביקורת פמיניסטית רדיקלית למיינסטרים. עכשיו פוליטיקלי קוראת עולה כיתה – בעזרתכן. זה מתחיל מפרויקט ההדסטארט הזה, שיגייס תקציב ראשוני לפוליטיקלי קוראת – העמותה. בעזרתכן, נעשה עוד יותר: נוכל לעשות עוד תחקירים, לפרסם מאמרים פורצי דרך, להביא תוכן פמיניסטי לעוד נשים שרוצות לקרוא אותו, בצורה עוד יותר נגישה ונוחה, וגם לשלם לנשים על ייצור התוכן הזה. נוכל לשנות את פני התקשורת בישראל – בעזרתכן.

בארבע שנים שפוליטיקלי קוראת פועלת, ביססנו את עצמנו כאתר תוכן פמיניסטי מוביל. יש לנו ארבעים אלף עוקבות ועוקבים בדף הפייסבוק ואלפי כניסות לאתר בחודש, עם קהילה פעילה ודיונים מרתקים שמתפתחים סביב התכנים שעולים בדף ומגיעים למאות אלפים. האתר שלנו השתכלל ונוסף לו המון תוכן מרתק. כל שבוע כותבות בפוליטיקלי קוראת עשרות נשים, על מה שמעניין אותן ואותנו, ומביאות קולות נשיים ופמיניסטיים שחסרים כל כך בתקשורת ובמרחב הציבורי.

אם אתן מרגישות לפעמים שהתקשורת המסחרית לא מדברת אליכן, אתן כנראה צודקות. בתקשורת הישראלית, רק 29% מהעיתונאים הן עיתונאיות, והשיעורים נמוכים עוד יותר בתפקידים בכירים ויוקרתיים כמו עורכות ראשיות, ראשות דסק ופרשניות. ככה, קולות של נשים נאלמים ונעלמים, או נשארים בשוליים, לפעמים כמעט כקוריוז.

פוליטיקלי קוראת קמה במטרה לשנות את התמונה הזאת ולאפשר לנשים לכתוב על מה שמעניין אותן ומנקודת מבטן וכך לבנות אלטרנטיבה תקשורתית. אנחנו צריכות אתכן כדי לעשות אפילו יותר ולהתרחב: ליזום תחקירים פמיניסטיים, להעלות את הנושאים שחשובים לנו למרכז הבמה, להגיע לתפוצה רחבה יותר ולהעסיק את הכותבות הכי מעולות שיש.

פוליטיקלי אף פעם לא היתה מיזם של אשה אחת, או של קבוצה מצומצמת. היא נולדה בישיבה ב-2013 שהשתתפו בה 40 נשים מדהימות, ביוזמה של ליאן רם. היום אנחנו 16 עורכות עם קבוצת מערכת ובה 1,800 נשים שכולן יכולות להשתתף ולתרום תכנים כל יום. אנחנו רוצות להמשיך ולפתח את המודל הזה של כלי תקשורת פמיניסטי ודמוקרטי. בניתן את זה איתנו ביחד עד עכשיו ואנחנו זקוקות לעזרתכן ולעזרתכם כדי להמשיך. בואו להשתתף במהפכה.

לתמיכה בקמפיין לחצי כאן

מה נעשה עם הכסף?

  • ניזום תחקירים וחשיפות: את תחקיר יד 2, שהגיע לערוץ 2 ולכנסת והביא לשינוי בנהלי העבודה של החברה, עשינו בלי שום השקעה כספית, בעבודה של מתנדבות על חשבון זמנן הפנוי. תחשבו מה נוכל לעשות עם תקציב לתחקירי עומק: נוכל להביא תוכן יותר מושקע, יותר מעמיק, להתמקצע עוד ולהציע יותר חשיפות, ויותר השפעה.
  • נשדרג את האתר שלנו בעזרת נשות מקצוע, נגיע לחשיפה רחבה עוד יותר ונבסס את פוליטיקלי ככלי תקשורת מוביל בישראל, כי הגיע הזמן שקולות ודעות של נשים יהיו במרכז.
  • נתרגם תכנים לערבית ולאנגלית וננגיש את העבודה הפמיניסטית שנעשית כאן לאזרחיות דוברות הערבית ולפמיניסטיות בעולם.
  • ניצור תוכן במדיה שונות כמו וידאו ופודקסטים כדי להגיע ולהנגיש תוכן לקהלים נוספים.
  • נשלם לכותבות ולעורכות: כבר ארבע שנים שכל מאות הנשים המעורבות בפוליטיקלי קוראת עושות זאת בהתנדבות מלאה, החל מכתיבה מדי פעם ועד עריכה ותחזוק יומיומי של האתר ודף הפייסבוק. אנחנו רוצות להיות מסוגלות לשלם על התוכן המעולה שנשים מביאות לנו. תשלום לנשים עבור העבודה, הכשרון והידע שלהן הוא ערך פמיניסטי ראשון במעלה.
  • נשתלט על העולם.

לתמיכה בקמפיין לחצי כאן

בקמפיין שלנו זכינו לתשורות שוות מאמנים ישראלים מהשורה הראשונה – בינתיים כבר נמכרו כרטיסים ודיסקים של רונה קינן, להקת רוקפור, אביב גדג', יהוא ירון, נעמי חשמונאי ושני פלג. כמו כן, יש פריטים מודפסים מהממים של שולמית פרבר, הקומיקסאית מאחורי העמוד למה את חייבת להרוס, ציורים של האמנית שרה קנול, ספרים של סופרות וסופרים ייחודיים. יש גם מגוון הרצאות לארגונים של מנהלות פוליטיקלי קוראת ונשים מוכשרות נוספות – כולל יעל שרר, ליאור אלפנט ועוד. יש גם סדנה להטמעת חשיבה פמיניסטית בארגונים וגם הפקת סרטון תדמית במחיר מיוחד.

לתמיכה בקמפיין לחצי כאן

לקריאה נוספת על הפעילות שלנו, מוזמנת לבקר בדף הפייסבוק שלנו בעברית או באנגלית ולצפות בארכיון הניוזלטר השבועי שלנו.

לתרומת תשורות, יח"צ ועוד נא לפנות ליערה כהן: yaara@politicallycorret.co.il

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.