כתבות נוספות: התרבות של 2018 | סיכום השנה בקולנוע

השנה פוליטיקלי קוראת עלתה שלב בדרכה להפוך לכלי תקשורת פמיניסטי ואלטרנטיבי מבוסס. זה קרה בזכות התמיכה המדהימה של אלפי הקוראות שלנו בקמפיין לגיוס המונים, ובזכות התכנים הרבים כל כך שעלו בדף הפייסבוק ובאתר של פוליטיקלי בכל יום ויום. אנו מביאות לכן כאן את סיכום הכתבות, הפוסטים והפרויקטים הגדולים והסוחפים ביותר שהיו לנו השנה.

הכתבות הנקראות ביותר באתר של פוליטיקלי:

הכתבה הנקראת ביותר של השנה היא של נטע עמית, פסיכולוגית תעסוקתית ואחת העורכות של פוליטיקלי: "המטופלת חומדת את העובר שלך" – איך מגיבה המערכת כשנשים נכנסות להריון בזמן מסלול התמחות בפסיכולוגיה. הכתבה עסקה במחדלים רבים (ושערורייתיים) להם חשופות מתמחות בפסיכולוגיה שנכנסות להריון. בנוסף, כתבה חדשה של נטע עמית גם היא הפכה, תוך פחות משבועיים, לאחת הכתבות הנקראות באתר- הכתבה מי מטריד את הפסיכולוגיות? אשר חשפה תופעה של גברים הפונים ומטרידים פסיכולוגיות באמתלה של חיפוש אחר טיפול.

הכתבה השנייה שזכתה לקריאות הרבות ביותר השנה היא כתבתן של תמי דינס ומאיה רומן, עורכות וחברות וועד המנהל של פוליטיקלי קוראת – הפמיניסט. כתבה על י', פעיל בולט בקהילה הפמיניסטית, שפגע בנשים רבות במשך שנים.

בנוסף, בין הכתבות הנקראות ביותר באתר היו לנו – כתבתה של ד"ר הגר צמרת מה זה סקס עבור נשים; כתבתה של ליאור מאלי ביסקסואליות, כוח העל של הרואות ואינן נראות; וכתבתה של ספיר סלוצקר עמראן עצרתן אחת? החברות שלה כבר יודעות איך לנהל את העניינים. קריאה מהנה מובטחת!

הפוסטים הנקראים ביותר בדף של פוליטיקלי:

דף הפייסבוק שלנו המשיך לגדול גם השנה והגיע למעל ל46 אלף עוקבות ועוקבים. בזכות העורכות וחברות המערכת שלנו עלו בו תכנים עדכניים, אישיים, מורכבים, אהודים או מעוררי מחלוקת, כל ימות השבוע. הפוסטים שזכו למעורבות הרבה ביותר היו:

  1. פעילות ירושלמיות משנות את שלט הכניסה לירושלים ל"ברוכות הבאות" לקראת צעדת השרמוטות בעיר
  2. פעילות לוט"ם משחיתות את ציור הקיר המיתולוגי בחוף מציצים
  3. פעילות מוחות במהלך הענקת פרס לאייל גולן
  4. נאומה של ח"כ שלי יחימוביץ לאחר שח"כ נאווה בוקר העירה על לבושה של ח"כ יעל כהן-פארן
  5. חמי עמיחי על חברות פוסי ריוט מתפרצות למשחק הגמר במונדיאל

פרויקטים מיוחדים של פוליטיקלי:

גם השנה יזמנו, היינו שותפות או אירחנו פרויקטים שונים ומגוונים באתר שלנו. אנחנו מזמינות אתכן להציץ לעיקריים שביניהם:

פוליטיקלי מקומית – יזמנו ראיונות אישיים ונתנו במה למועמדות בבחירות לרשויות מקומיות בכל הארץ.

התקציב המגדרי – שיתוף פעולה עם המומחיות ממרכז אדווה שמציגות לנו ניתוח של תקציב המדינה מנקודת מבט מגדרית.

פריים משלה – פרויקט של סמדר זמיר המקבץ בתוכו פריימים מסרטים, מכל מיני ז'אנרים וסוגים, שבוימו על ידי נשים.

מעלים ערך: מחזירות נשים להיסטוריה – גם השנה המשכנו להיות כתובת לערכים שנכתבו על ידי סטודנטיות על נשים בתולדות החברה הישראלית.

אברה קדברה קסם נדברה – מגוון רחב של נשים כתבו לנו על כישוף, קסמים ופמיניזם, בריכוזה של העורכת פז עטר.

וכמובן, ההדסטארט של פוליטיקלי

בין החודשים מרץ עד מאי השנה, במשך 60 יום, הצלחנו לגייס כ264,450 ש"ח מ1982 תומכות ותומכים. כל כך הרבה נשים ואנשים עזרו לנו להגיע ליעד בכל דרך אפשרית: ליוו אותנו במשך יותר משנה שבה תיכננו את הקמפיין ואת הקמת העמותה, עזרו להרים את עמוד הפרויקט, ייעצו לאורך הדרך ותמכו ברגעים קשים. הצענו לתומכות בקמפיין יותר מ-130 תשורות שונות שאת כולן תרמו בנדיבות שורה ארוכה של אמניות ואמנים, יוצרות ויוצרים, סופרות והוצאות ספרים, בעלות ובעלי עסקים, מרצות, מנחות ומעבירות סדנאות וסיורים ועוד ועוד. מאד לא מובן מאליו שכל כך הרבה מכן לא רק קוראות ומשתתפות בדיונים אלא ממש פתחו את הלב והכיס ושמו כסף כדי שמה שהתחיל פה יוכל להמשיך לגדול.

גיוס הכספים נועד בראש ובראשונה כדי שנוכל לספק לכן תכנים יותר מושקעים ומקצועיים. לשם כך, החל מתחילת 2019 יעבדו אצלנו שלוש נשים בחצאי משרות: מאיה רומן תכהן כמנכ״לית העמותה, נועה בורשטיין-חדד כעורכת הראשית של האתר ונופר שדה כעורכת המשנה האחראית על הפעילות שלנו ברשתות.
התפקידים בשכר נועדו כדי לאפשר לנו להביא לכן יותר תכנים, לשלם לכותבות ולהשיק אתר חדש, עליו אנו עובדות בימים אלו.
כמובן שהעובדה שיש לנו כעת עובדות בשכר לא אומרת שאנו מוותרות על מודל העבודה השיתופי שלנו שתמיד היה ונותר בסיס פעילותנו. אנחנו עוברות לשלב הבא בתחושת אחריות גדולה כלפי כל התומכות מעוררות ההשראה – אחריות לעשות פה את התקשורת הפמיניסטית הכי טובה שאנחנו יכולות, להמשיך להקשיב לכן ולשוחח איתכן.

מאחלות לכולכן וכולכם שנה מצוינת ופמיניסטית,

עורכות פוליטיקלי קוראת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה עוד מעניין אותך היום?

לראות את התמונה המלאה

פעם בשבוע אנחנו שולחות מייל שמחבר בין הכתבות ומציע לך דיון פמיניסטי מורכב.  

הדיון הזה חייב להתקיים ואנחנו זקוקות לעזרתך כדי להמשיך אותו

גם במלחמה, התפקיד שלנו הוא להביא את הסיפור האנושי ולתת במה לקולות של הנשים שלא תשמעו בשום מקום אחר.